Çini Festivali İçin Geri Sayım Başladı

0

19-22 Mayıs 2016 Tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2.’nci İznik Çini Festivali için sabah kahvaltısında buluşan çiniciler festival öncesi hazırlıkları ele alarak daha güzel neler katalabilirizi konuştular.

İzzet Peşte Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar , İznik Çiniciler Derneği Başkanı İbrahim Bardakçı ve İznik’te faaliyet gösteren çinici esnafı katıldı.

Programda daha profesyonel tanıtım için yapılması gerekenler karşılaştırılırken, Esnaflara festival hakkında fikir, görüş ve düşünceleri sorularak ortak bir konsensüs oluşturuldu.

Programda konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Öncelikle hepinize saygı ve sevgiler sunarken hoş geldiniz diyorum. Bildiğiniz üzere 19 Mayıs’ta başlayacak bir Çini Festivali organizasyonumuz var. Bu kapsamda da neler yapmalıyız neler yapabiliriz diye sizlerinde fikirlerini ve değerlendirmelerini dinlemek amacıyla burada toplanmış bulunmaktayız. Bu yıl İznik’e yakışır bir etkinlik olması gerekiyor. Bu anlamda bizler İznik Belediyesi olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Burada ki amacımız belli.Hem bizlerin kültürümüzün mirası olan İznik Çinisi’ni tüm dünyaya tekrar duyurmak.Hemde bu işle uğraşan kardeşlerimizin hak ettikleri kazançları elde etmesi. Bu nadide mirasımızı gelecek nesillere en iyi şekilde aslına uygun olarak aktarabilmemiz için bu tür faaliyetler önem arz etmektedir diyor, hepinize hayırlı günler diliyorum” dedi.

Başkan Sargın’dan Kaymakam Pehlivan’a Çiçek Sürpriz

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kaymakam Pehlivan’a toplantı esnasında çiçek takdim ederek Doğum Gününü kutladı. İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise “Doğum Günü dolayısı ile gerçekleştirilen sürpriz için teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı ve güzel günler diliyorum. İznik’in geleceğe hazırlanma konusunda Çini’nin önemi çok büyük. Bu bağlamda düzenlenecek Çini Festivali’ne katkı konulması için böyle birlik ve beraberliklerin sağlanması çok önemli. Burada sunacağınız fikirler, düşünceler ve hatta yapıcı eleştirileriniz festivalin yönünü de belirlemiş olacak. Bu duygu ve düşünceler ile hepinize saygılar sunuyor, hayırlı günler diliyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.