Recep Uslu 4. kez başkan

İznik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı  Çarşamba günü Marmarabirlik toplantı salonunda gerçekleşti. Üç dönemdir kooperatif başkanı olan Recep Uslu tek adaylı gerçekleşen kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

0

 

Çarşamba günü Marmarabirlik toplantı salonunda gerçekleşen seçimli olağan genel kurulun divan başkanlığını Yıldırım Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Murat Özkarayurt yaptı.

Genel kurulda yönetim ve denetim kurulu raporları tek tek okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Yönetimim oy birliği ile ibra edilmesinin ardından açık oylama usulü ile gerçekleşen kongre de, Recep Uslu ve Yönetimi üyelerin oyları ile yeniden başkanlığa seçildiler.

Genel kurulun ardından açıklama yapan Recep Uslu, “ Üyelerimizin sağ duyulu oyları ile seçildiğimiz ilk günden itibaren İznik esnafına katkı sağlamak için yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte çaba sarf ediyoruz. Tam bir uyum içinde çalıştığımız yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte tek amacımız sıkıntıya düşen esnafımıza rahat bir nefes aldırmak. Bizim yönetimimizde kooperatifimiz rekor üstüne rekorlar kırıyor. Kooperatifimizi nereden aldık nereye getirdik. Göreve geldiğimiz 10 yılda her sene üstüne koyarak devam ettik. 2022 yılında ise kooperatif tarihinin rekorunu kırdık. Yaptığımız başarılı çalışmaların ardından TESKOMB tarafından kooperatifimize 20 milyon lira daha ek plasman desteği verildi. Yetermi yetmez tabiî ki biz yine çalışmaya devam edeceğiz. Bugün kongremize gelerek bizlere destek veren ortaklarımıza, il ve diğer ilçelerden gelen kooperatif başkanlarıma, İznikli esnaflarımıza, siyasi parti temsilcilerimize ve tüm yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

Recep Uslu’nun yönetim kurulu, Cüneyt Yıldız, Necati Şimşek, Şevket Beki ve İsmail Acar’dan oluşurken Denetim kurulunda ise Erol Körpe ve Zerrin Sarıgül yer aldılar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.