“Kutuplardan İznik Gölü’ne İklim Krizi; Bilinçli Gençler İşbaşında’’ Projesi İznik’te Gerçekleşti…

0

İznik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan ve TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında kabul edilen ‘’Kutuplardan İznik Gölü’ne İklim Krizi; Bilinçli Gençler İşbaşında’’ projesi 7-11 Kasım, 2022 tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşti.

 

Proje kapsamında Bursa’nın 17 ilçesinden seçilen 40 öğrenciye İznik DSİ Tesislerinde iklim değişikliği ile ilgili 5 günlük doğa eğitimi verildi.

 

Eğitimler Bursa Uludağ Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Merkezi ve İznik’te görev yapan öğretmenlerimize ek olarak, İznik Belediyesi, İznik İlçe Tarım Müdürlüğü, İznik İlçe Orman Müdürlüğünden mühendisler tarafından verildi.

 

Projeye katılan öğrenciler, projenin çok öğretici ve faydalı olduğunu ve İznik’i çok sevdiklerini ifade ettiler. Milli Eğitim Müdürü Muhammet ASİL, iklim değişikliği ile ilgili daha fazla genci bilinçlendirmek için ilerleyen dönemlerde yeni proje çalışmaları yapmayı planladıklarını belirtti.

 

Eğitim sonunda İlçe Kaymakamımız Recai KARAL, Belediye Başkan Vekili Ramazan SERT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muhammet ASİL ve ilçe protokolünün katılımı ile eğitime katılan öğrencilere sertifika töreni düzenlendi.

Projeye katılan öğrenciler ile İznik Milli Eğitim Müdürlüğü Proje yürütme sürecinde ki katkılarından ve desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamımız Recai KARAL’a ve İlçe Belediye Başkanımız Kağan Mehmet Usta’ya teşekkür etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.