İZNİK’TE YERLİ ÜRETİM LOGOSU VE GRAMAJ DENETİMİ


İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Yerli Üretim Logosu, gramaj ve hijyen denetimlerine eşlik ederek ekiplerden bilgi aldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Zabıta Müdürü Metin Karanfil ve Zabıta ekipleri ile birlikte ilçede gıda üretimi ve satışı yapan esnaflarda denetim gerçekleştirdi. Üretimi Türkiye’de yapılan ürünlerin etiket, tarife ve fiyat listelerinde kullanılması zorunlu “Yerli Üretim” logosunun zorunlu hale gelmesi ve ekmek gramajları, hijyen gibi konularda denetimler gerçekleştirildi.

Fırınlarında ve pastanelerde yapılan ekmeğin gramajı, fırın ruhsatı ve hijyenik şartlara uygunluğu konusunda Zabıta ekipleri ile birlikte denetim yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, fırınlarda kurallara uygun ekmek üreten işletme sahiplerini kutladı. Hijyen ve gramaj konusunda eksikleri olan yerleri de uyararak en kısa sürede eksiklerin giderilmesini istedi. Başkan Sargın, “Gerçekten kurallara uyarak ekmek ve tatlı üreten esnaflarımızı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızın sağlıklı ekmek,tatlı ve gıda ürünleri tüketebilmesi için yaptığımız denetimleri önümüzde ki süreç içerisinde daha da sıklaştıracağız. Temiz ve hijyenik kurallara uygun ortamda üretilen gıdaları tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz. ” dedi. Ayrıca Üretimi Türkiye’de yapılan ürünlerin etiket, tarife ve fiyat listelerinde kullanılması zorunlu “Yerli Üretim” logosu hakkında da denetim yapıldığını dile getiren Belediye Başkanı Osman Sargın logoları kullanan esnaflara teşekkür etti.

Belediyenin üzerinde durduğu en önemli konu olan temizlik ve hijyen konusunda da denetlemeler yapan ekipler, kılık kıyafet uygunluğu konusunda uyarılarda bulunarak, iş için gerekli düzenlemeye sahip olmayan iş yeri sahiplerine de uyarı verdi. Eksikliklerin kısa sürede giderilmesini isteyen zabıta ekipleri, belirlenen kurallara uymayan fırın işletmecilerinin haklarında cezai işlem uygulanacağını bildirdiler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here