İznik Koşusunu MORE THAN A GAME kazandı

0

Türkiye Jokey Kulübü İznik Koşusu düzenledi.

Türkiye Jokey Kulübü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleştirilen yarışlarda bir ilki gerçekleştirerek İlk defa İznik Koşusu düzenledi.

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 3. koşu olarak saat:17.30’da yapılan safkan at yarışlarına İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun katıldı.

Bursa Osmangazi Hipodromu’nda 10 Ağustos Pazartesi günü 3. koşu olarak gerçekleştirilen İznik Koşusunu (MORE THAN A GAME) isimli atı, jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Kum pistteki1900 metremesafeli koşudan 3 numaralı (MORE THAN A GAME) Akın Sözen birinciliği, 4 numaralı ÇIKMAZHAN Özcan Yıldırım ikinciliği, 5 numaralı (KING OF AGAEN) D. Yıldız Üçüncülüğü, 2 numaralı (KÜLÜNKOĞLU) M. Çiçek ise dördüncü olarak koşudan ayrıldılar.

İznik Koşusu (KV-7 ) yarışlarının Birincilik ikramiyesi 53.000TL olan iken yetiştirici primi ise 10.700TL kazandı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın koşuyu kazanan 3 numarada kayıtlı “MORE THAN A GAME” isimli atın antrenörü Gül Ahmet Yıldırım’a plaket olarak çini tabak sundu.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim’e çini tabak hediye etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Erdem ile davetliler de katıldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Türkiye Jokey Kulübüne ve Yönetimine İznik Koşusu düzenledikleri için teşekkür ediyorum. İznik’in adını her alanda tanıtmak için çalışıyoruz. İznik Koşusu olarak ilk kez düzenlenmesi bizleri sevindirdi. Yarışlara katılan jokeylere başarılar diliyorum. Yarışmayı kazanan Jokey Akın Sözen ve antrenörü Gül Ahmet Yıldırım’ı kutluyorum ” dedi.

Bursa Yarışlarında 7’li Ganyan Devretti

10 Ağustos Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleştirilen yarışlarda, 7’li Ganyan’da dağıtılacak tutar olan 347.803 TL ikramiye, 14 Ağustos Cuma günü yapılacak olan Bursa yarışlarına devretti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.