İznik Akademi’de İlk Dersi Kurtulmuş Verdi

0

İznik İlçe Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen İznik Akademi açılışına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın, Osman Mesten, Bursa Valisi İzzettin Küçük, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, Ak Parti Bursa İl Başkan Vekili İbrahim Güney, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve İznikliler katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak Cumali Baktemur isimli genç tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu. İznik Belediyesi Mehter Takımı’nın konseri ile salonda ki coşku ve heyecan doruğa çıkarken mehter takımı ayakta alkışlandı.

İznik Akademi’nin açılış dersi programında ilk sözü Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci aldı. Duygu ve heyecan dolu sözlere değinen Semerci yaptığı konuşmada “Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği olarak bir yıldır sürdürmekte olduğumuz gençlik faaliyetlerimiz hızla artmaya devam ediyor. İznik Akademi ile gençlerimiz Spor Akademisi, Kültür Akademisi, Kişisel Gelişim Akademisi, Seyyah Akademisi ve Fikir Zanaat Atölyeleri’nde eğitimler görecektir. İznik Akademi’nin gençlerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, bu çalışmanın hayata geçmesinde emeği olan tüm kurumlara teşekkür ederken katılımlarıyla gençlerimizin çalışmalarına verdiği desteği bir kez daha ortaya koyan Sayın Başbakan Yardımcımıza ve kıymetli protokole saygılar sunarım” dedi.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Medeniyetler Başkenti İznik’in Belediye Başkanı Osman Sargın gençlere verdikleri önemi ve değeri belirttiği konuşmasında “İznik Akademi gençlerimizin geleceğine yöne verecek bir çalışmadır. İznik’in yeniden âlimler şehri olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İznik geçmişte olduğu gibi yarında tüm dünyaya ilim ve irfan götürecektir. İşte 15 Temmuz da hainler tanklarla, toplarla sokaklara çıktığında bu gençler göğüslerini siper ettiler. Onlar liderlerine güveniyorlardı. Onların Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderleri vardı. Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek, işte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek. Sözlerime geçtiğimiz akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın da değindiği bir sözle son vermek istiyorum. Aslanlar kendi hikâyelerini yazmadıkça avcılar kahramanlık hikâyelerini anlatırlar” dedi.

İznik Belediye Başkanı’nın anlam yüklü konuşmalarının ardından İznik Halk Dansları Gençlik ve Spor Kulübü tarafından tek kişilik Zeybek gösterisi sergilendi.

TÜGVA İznik İlçe Temsilciliği tarafından hayata geçirilen İznik Akademi’nin onur konuğu olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gençlere seslendiği konuşmasında “Bu kadar çok bilginin üretildiği dünyada buna rağmen çok sayıda savaş ve katliam olduğunu, açlık ve kıtlık yaşandığını belirtirken “Burada bir eksiklik var demektir. İşte Türkiye Gençlik Vakfı, tam da bu eksikliği dolduran bir perspektifle hareket ediyor. Şimdi bir asır evvel sınırlarını cetvellerle böldükleri ama zihinlerini ve gönüllerini bölemedikleri Türkleri, Arapları, Kürtleri ve diğer unsurların şimdi gönüllerini ve zihinlerini bölmeye çalışıyorlar. PKK, PYD, DEAŞ bunun için vardır. FETÖ denilen şerefsiz eşkıya çetesi bunun için vardır. Bölünmeyi zihinlerde ve gönüllerde gerçekleştirmeyeceğiz” diye belirtti. Kurtulmuş ayrıca İznik Akademi’nin hayata geçmesinde başta TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci ve gönüllü gençler olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Konuşması sonrasında Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’a İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci tarafından günün anısına İznik Çinisi hediye takdim edildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İznik ziyareti kapsamında Ayasofya Orhan Camii’ni ve İznik Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye ziyaretinde Başkan Osman Sargın tarafından kendisine hediye takdimi gerçekleşti. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen Kurtulmuş belediye ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.


Leave A Reply

Your email address will not be published.