FOTOĞRAFÇILAR SERTİFİKALARINI ALDILAR

0

Etkinliğe İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Fırat Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, İlçe Emniyet Müdürü Bedri Yaman, İlçe Halk Eğitim Müdürü İsmail Ablak, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Tosun, İznik Çiniciler Dernek Başkanı İbrahim Bardakçı kursiyerler ve fotoğraf severler katıldı.

Başkan Sargın “İznik Fotoğrafçılar için Büyük Bir Hazine”

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında “İznik fotoğraf sanatı için bulunmaz bir nimet. Bunu her geçen gün daha da anlıyor, daha da görüyoruz. Gerek tarihi eserleri, gerek doğası, gölü, çinisi, çiçeği, böceği, havasıyla fotoğrafçılara adeta ayrı ayrı kareler sunan bir yer. Bu bağlamda da her İznikli vatandaşımız her İznik’i ziyaret eden vatandaşımız birer tanıtım, turizm elçisi görevini üstleniyor. Çektiği bir fotoğraf ile yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca insana ulaşarak görmesini sağlıyorlar. Bu yüzden fotoğraf sanatı son yılların en önemli tanıtım araçlarından da biri haline gelmiş durumda. Bunu birde eğitimli olarak, eğitimini alarak yaptığımızda daha da ilgi çekiyor, görenler karşısında daha da merak uyandırıyor. Ben bu vesile ile başta kurs eğitmeni Metin Beyi ve tüm kursiyerleri kutluyorum, İznik’in değerlerini fotoğraf karelerine yansıttıkları için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan yaptığı konuşma da “Öncelikle bu etkinliği düzenleyen İznik Fotoğrafçılar Derneğine teşekkür ediyorum. Bizlere İznik’in değerlerini yansıtan fotoğraf karelerini sundular. Güzel bir etkinlik oldu. Sertifika alan tüm kursiyerlere İznik’in tanıtımı için önemli görevler düşüyor. Sosyal Medya vasıtası ile Tarih ve Doğal İznik karelerini paylaşarak insanlığın hizmetine sunmanız takdire şayandır” dedi.

Uluslararası Fotoğraf Sanatçısı (AFIAP) ünvanını İznik’e kazandıran ilk isim ve kurs hocası Metin Emre ise konuşmasında ” Kaymakam ve Belediye Başkanına desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu güne kadar İlçemizde 33 kursiyer yetiştirdim. Bunlar birlikte gece gündüz demeden Fotoğraf sanatı işledik. Gösterdiğimiz slaytlarda bunların bir ürünüdür” dedi.Gecede fotoğraf karelerinde İznik slaytları, ayrıca klarnet ustası Atabey Ardıç, Neyzen Faik Doğan’ın sunduğu dinleti ve Dostlar gecesinin türküleri sertifika törenine renk kattı. Ardından Protokol üyeleri tarafından fotoğraf kursiyerlerine sertifikaları verilirken günün anısına fotoğraf makine pasta kesilerek ikramda bulunuldu.


Leave A Reply

Your email address will not be published.