Zeytine ürün bazında tane desteği verilecek


Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir ile Bursa ziyaretinde bir araya geldi. Bölgeden taleplerin ve önceliklerin paylaşıldığı ziyaret kapsamında, Işık zeytin üreticisine müjde verdi. Zeytine tane bazında destek verilecek.

 

Bakan Pakdemirli, Ülke geneli ve Bursa ile alakalı tarım çalışmalarını aktarırken, Gemlik ve çevre bölgeden zeytin üreticisi ile alakalı taleplerin milletvekili Zafer Işık tarafından kendilerine iletildiğini, bu anlamda çalışma başlatıldığını ve kararın verildiğini beyan etti.

 

Konu ile alakalı değerlendirme yapan Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık; ”Bölgemiz, zeytin üretiminde  marka konumunda. Zeytine ve zeytinciye teşvik bornova escort konusunda da vekil olduğumuz günden bugüne taleplerimizi iletmiştik. Bakanımız da, konuya olumlu yaklaştı ve 2020 yılından sonra zeytine üründe tane bazında destek verileceğini ifade etti. Bölgemizdeki vatandaşlarımızın talebi ile gündeme aldığımız konuda önemli bir noktaya geldik. Bize süreçte destek veren herkese teşekkür ediyorum, üreticimize hayırlı olsun” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here