Yüksekokul kontenjanlarını açıkladı

0

Bursa Uludağ Üniversitesi İznik Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Öğretim yılında 6 farklı programına toplam 260 öğrenci alacak.

Çini Sanatı ve Tasarımı Program Başkanı Mehmet Aras yaptığı açıklamada “daha önce yüksekokulun ilk açılış programı olan “Çini İşlemeciliği” programı YÖK’ün aldığı karar ile “Seramik, Cam ve Çinicilik” olarak isim değişikliğiyle eğitime devam etmekteydi. Bu yıl yine YÖK’ün kararı ile “Seramik, Cam ve Çinicilik” olan program ismi “Seramik ve Cam Tasarımı” olarak değiştirildiğinden, İznik için vazgeçilmez olan İznik Çini Sanatı sürdürülebilirliği amacı ile ayrıca bir “Çini Sanatı ve Tasarımı”  ismi ile yeni bir programı daha yüksekokulumuz bünyesine kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl “Çini Sanatı ve Tasarımı” Programı da 20 öğrenci alacak dedi.

Aras devam eden açıklamasında “Yüksekokulumuz bünyesinde bölüm ve programların öğrencilere yeni ufuklar kazandıracağına inanıyor, ihtiyaç duyulan alanlarda ülkemizin yetişmiş insan kaynaklarına farklı yeterlikteki bireyler kazandırmayı hedefliyoruz. Okulumuzdaki atölyeler tam donanımlı ve hiçbir eksiği yok. Programların başta üniversitemiz ile öğrencilerimiz olmak üzere, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, öncesinde Seramik, Cam ve Çinicilik” Programı olarak öğrenci alan yüksekokul programımızın bu yıl “Seramik ve Cam Tasarım” ile “Çini Sanatı ve Tasarımı” Programları olarak öğrenci alımına ilişkin kararların alınmasında emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Üniversitemiz İznik Meslek Yüksekokulu bünyesinde öğrenci alan Önlisans Programlarının bu yıl ÖSYM tercih kılavuzunda kontenjanları şu şekilde belirlendi:

Çini Sanatı ve Tasarımı          : 20

Seramik ve Cam Tasarımı      : 25

Mimari Restorasyon               : 60

Gıda Teknolojisi                     : 50

Harita ve Kadastro                 : 55

Turist Rehberliği                    : 50

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.