EFSANE DEĞİL GERÇEKMİŞ!

İznik Derbent Köyü’nde yıllardır anlatılan ‘5 metrelik yılan’ hikayesi, efsane değil gerçek çıktı!

İznik Derbent Köyü’nde yaşayan vatandaşlar, yıllardan bu yana Derbent civarında 5 metrelik yılan gördüklerini anlatır, bunu duyanlar ise, söylentinin bir efsaneden öteye gitmeğini ifade ederlerdi.

Ama anlatılanların gerçek olduğu, geçtiğimiz günlerde meydana çıktı. Derbent Köyü’nde yaşayan ve çiftçilik yapan Hasan Kozan, yıllardır anlatılan yılanı vurarak anlatılanların efsane olmadığını kanıtladı. Kol kalınlığında gövdesi, yumruk gibi başı olan 5 metrelik yılanı, 5-6 metreden vurduğunu söyleyen Hasan Kozan’ın, yılanı vurduktan sonra 3 gün gözüne uyku girmemiş!

YILAN İKİYE AYRILDI

Yılanı vurarak köyünde adeta kahraman olan Hasan Kozan, yıllardır Derbent Köyü’ne korku salan yılanı nasıl vurduğunu şöyle anlattı: “Yılanı köyümüz civarında daha önce ben de görmüştüm. Yaklaşık 5 metre boyundaki yılanı anlattığımda birçoğu bana inanmıyordu. Yine Kurtkaya mevkiinde çalıştığım bir gün, kangal köpeklerim havlamaya başladı. O taraf gittiğimde suyun başında yılanı gördüm. Yılanın Gürgen ağaçlarının bulunduğu Kayınlık mevkiinden geldiğini tahmin ediyorum. Yılanı görünce gözlerime inanamadım. Hemen tüfeğime sarıldım ve birkaç el ateş ettim. Ateş etmemle yılan ikiye bölündü. Yılanın baş kısmı ise kaçarak gözden kayboldu. Yılanın bir yerlerde öleceğini düşünüyorum. 50 yaşındayım ilk defa böyle bir yılan görüyorum. Allah korusun yılan birilerine zarar verebilirdi. Katır yılanı ismini koyduğumuz yılanı vurmamla köy halkı de derin bir oh çekti”.
Hasan Kozan, yılanı vurduktan sonra 3 gün gözüne uyku girmediğini de sözlerine ekledi.

HABER: NİHAT BIÇAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.