TARIM BAKANLIĞINDAN GELENEKSEL EL SANATLARINA DESTEK…

0

İznik İlçe Tarım Müdürü Osman YORULMAZ, İznik’in emektar çini ustası Adil Can GÜVEN’i ziyaret ederek Tarım ve Orman Bakanlığı’nın verdiği hibe destekleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlçe Müdürü YORULMAZ, Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında, Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının destekleneceğini, pek çok tarımsal desteklemenin yanı sıra destekleme kalemlerinden birisinin de El Sanatları olduğunu, İznik’te geniş bir çalışma alanı bulunan çiniciliği de kapsadığını, bu yatırımlarda amacın, kırsal alanlarda o yöreye uygun olan, bölgeyle özdeşleşmiş, halk tarafından benimsenmiş ürünlerin üretilmesi, işlenmesi, paketlenmesi ve sunuma hazır hale getirilmesi amacıyla çalışacak tesislerinin hibe desteği ile kurulması olduğunu belirtti. Tarım Müdürü YORULMAZ’ın “Bakanlığımız bu alandaki üst limiti 500 bin TL. ye kadar projelere %50 hibe verecektir. Bu yıl için son başvuru tarihi 20 Şubat olacaktır. Başvurular Tarım Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilecektir. Detaylı bilgi için Tarım İl ve İlçe Müdürlüklerimize başvurulabilir.” şeklinde açıklamaları üzerine Çini ustası Adil Can GÜVEN ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarımsal üretime dönük olan desteklemelerinin yanında, el sanatları alanında da çalışmalar yapmasının İznik’te Çini sanatının gelişmesene katkı vereceğine inanıyorum. Bakanlığımız yetkililerine çok teşekkür ediyorum çünkü bu tür hibe destekleri geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması ve geliştirilmesi için can suyu olacaktır.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

ssd vds
ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds ssd vds