Köpeklerden canını zor kurtardı

0

İznik’te okuldan evine dönen 9 yaşındaki Kerem Tarım, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Küçük çocuk çevreden yetişen vatandaşların yardımı ile canını zor kurtardı.

 

Vatandaşlar tarafından kurtarılan sırtı ve kollarından ısırılan Kerem, “Köpekler Bir anda bana doğru koşmaya başladı. Bir süre kovaladılar, daha sonra yakalayıp, ısırmaya başladılar” dedi.

 

Olay, dün akşam saatlerinde Topkapı Mahallesi’nde meydana geldi. İznik Kılıçaslan İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrencisi Kerem Tarım, ders bitiminde eve dönmek için yürümeye başladı. Ancak ara sokakta yürüyen çocuğa, bir anda çok sayıda sokak köpeği saldırdı. Köpeklerin sırtı ile kolunu ısırdığı çocuk, çevredekiler tarafından kurtarıldı. Ardından da bir esnafın otomobiliyle İznik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Tedavisinin ardından taburcu edilen Kerem Tarım, köpekleri görünce çok korktuğunu belirterek, “Okuldan eve geliyordum, sokaktan çıkan köpekler bir anda bana doğru koşmaya başladı. Bir süre kovaladılar, daha sonra beni yakalayıp, ısırmaya başladılar. Çevredekiler görüp, geldi. Ben de kurtulmayı başardım” dedi.

 

Çocuğun ailesi ise başıboş köpeklerin sürü halinde sokaklarda dolaştığını, bölgede korkuya neden olduğunu öne sürerek, çok acil olarak önlem alınmasını istedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.