Jandarmadan 1 milyon lira değerinde sahte zeytinyağı operasyonu

Bursa Jandarma Komutanlığı ekipleri Yenişehir Jandarma komutanlığı ile birlikte Yenişehir Karaköy mahallesinde bir araç içinde piyasa değeri 1 milyon TL olan 3 bin litre sahte zeytinyağı ele geçirdi.

0

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, bozulmuş ve değiştirilmiş gıda ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik araştırma ve yakalama faaliyetleri kapsamında; Yenişehir İlçesi Karaköy Mahallesinde bulunan dinlenme tesisine Hatay İlinden faturasız sahte zeytinyağı satışı yapılacağı yönünde istihbarat elde etti.

Alınan istihbarat üzerine jandarma ekipleri yürüttükleri titiz çalışma sonrasında M.S. (30) ve Ö.S. (29) isimli şahısların kullanmış oldukları araç ile yüklü miktarda faturasız sahte zeytinyağı sevkiyatı yapacağını tespit etti. Yenişehir Karaköy Mahallesi Mülki sınırlarında, Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ve Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından alınan arama kararına istinaden yapılan operasyonda; şüpheli şahıslara ait olan araç içerisinde piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL olan 3 bin litre faturasız sahte zeytinyağı ile birlikte M.S. ve Ö.S. isimli şahıslar yakalandı. Gözaltına alınan şahısların Jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.