İZNİK’TE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

0

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96.yılı kutlama töreni coşkulu bir kutlama ile İznik’te gerçekleşti. İlk tören 28 Ekim saat 13.00’te Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar ve İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta burada Atatürk Anıtına çelenk sundu.

29 Ekim 2018 günü saat: 10.00’da İznik Kaymakamlığı’nda Kaymakam Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Olgun Kaya eşliğinde tebrikleri kabul etti. Heyet ardından İznik İznik Milli İrade Meydanı’nda ki kutlama programına geçti. Burada ki kutlama törenine İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Cumhuriyet Savcısı Olgun Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuncay Doğan, İlçe Emniyet Polis Merkezi Amiri Gökhan Keleş, protokol üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetim kurulları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve Şanlı Gazilerimiz ile Kahraman Şehitlerimizin yakınları ve çok sayıda İznikli vatandaş katıldı.

Kutlama programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Tören, Kaymakam ile Belediye Başkanı’nın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam etti. İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.

Protokol Üyeleri İlkokul, Ortaokul ve Liseler arasında yapılan Şiir, Kompozisyon, Resim dallarında ve koşularda dereceye giren öğrencilere madalya ve hediyeler sundu.

Törende Batum Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği folklör ekibi ile Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Ardıç yönetiminde ki halk oyunları ekibi tarafından gösteriler sergilendi.

Kutlama töreninde son gösteriyi ve konseri ise İznik Belediyesi Mehter Takımı yaptı. Mehter Takımı seslendirdikleri birbirinden güzel marş ve ezgiler ile izleyicilerden büyük beğeni topladılar.

Mehter konserinin ardından sırasıyla okullar kortej geçişi yaparak tören alanından ayrıldılar. Protokol üyeleri tören sonrasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını hazırlayan İznik Anadolu Lisesi öğrencilerini, öğretmen ve idarecilerini tebrik etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.