İznik Sahil Projesinde Engelli Vatandaşlar Unutuldu Mu?


İznik’in çehresini değiştirecek olan Sahil projesi devam ederken 3,5 kilometrelik alanda engelli vatandaşlarımız için hiçbir engelli rampası bulunmuyor.

Bitinya, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan ve tüm bu medeniyetlerin izlerini günümüze kadar taşıyan İznik’te sahil düzenleme projesiyle ilçenin görüntüsünü sil baştan değiştiriyor. Karayolları şefliğinden Darka Tatil köyüne kadar 3,5 kilometrelik sahil bandını yenileme çalışmaları hızla sürüyor. Proje kapsamında yaklaşık 135 bin metrekare alanda halkın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde spor, oyun ve dinlenme alanları, piknik, su sporları ve plaj etkinliklerinin gerçekleştirilmesine yönelik rekreasyon ve çevre düzenlemesi yapılacak. Yaklaşık 20 milyon liraya mal olacak proje ile adeta bir ‘açık hava müzesi’ halini alacak olan İznik, aynı zamanda ayrıcalıklı bir sahile kavuşacak.

İznik sahilinin yapılan çalışmalar ile çok güzel bir görünüme kavuştuğunu belirten ve yetkililer teşekkür eden yürüme engelli Bahattin Basan “ çalışmalar çok güzel sahilimize ayrı bir güzellik kattı. Hemen hemen her sabah sahilde geziyorum ama inanın çok zorlanıyorum, şuana kadar yapılan çalışmalarda hiçbir engelli rampası bulunmuyor. Tek başımıza kaldırıma çıkmamız ve inmemiz mümkün değil, ayrıca bisiklet yolu ile yürüyüş yolu arasında çiçeklendirme yapılmış fakat benim gibi engelli vatandaşlar buradan geçmesi mümkün değil, bu alanlarda da belirli yerlere engelli vatandaşların geçmesi için rampa yapılması gerekiyor. Yetkililerden rica ediyorum lütfen sesimizi duyun. Yapılan çalışmalarda engellileri unutmayın” dedi.

Bahattin Basan sesini duyurmak için göl sahilinde de bir video çekerek engelli vatandaşların sorunlarına dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here