İMYO’dan “KİTAP VARSA BEN DE VARIM” PROJESİ

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) İznik Meslek Yüksekokulu, 2022 yılına “KİTAP VARSA BEN DE VARIM” projesi ile başladı. Yüksekokulda görev yapan yüksekokul sekreteri, bilgisayar işletmeni, büro personeli, güvenlik ve temizlik görevlilerinden oluşan on üç personel projede yer aldı.

0

Yüksekokul Sekreteri İsmail Özgören’in sorumluluğunda yürütülen proje kapsamında idari personel arasında “Proje Komisyonu” oluşturuldu. Komisyon, “Kültür, Sanat, Edebiyat, Tarih ve Kişisel Gelişim” konularında kitapların okunmasını kararlaştırdı.

Proje ile teknoloji ve sosyal medya bağımlılığını azaltmak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, üniversite öğrencilerine rol model olmak ve okumayı teşvik etmek hedefleniyor.

Yılın ilk günlerinde uygulamaya koyulan proje hakkında bilgi veren İznik MYO Müdür Prof. Dr. Hasan Basri Öcalan, “Boş zaman yoktur. Boşa harcanan zaman vardır. Bu sebeple, zamanın değerli olduğunu, kitap okuyarak farklı bakış açıları, hayal gücü, düşünen, sorgulayan, empati kuran, milli, manevi ve kültürel değerleri tanımaya yönelik özel bir proje hayata geçirdik. Tüm personelimiz projeye destek oldu ve bizzat içerisinde yer aldı. ‘KİTAP VARSA BEN DE VARIM’ projesi, 2022 yılının son gününe kadar uygulamada kalacak. Proje kapsamında personel her iş günü mesaisinden yirmi dakikasını kitap okumaya ayıracak ve okuduğu kitaplardan en az bir tanesini okulumuz kütüphanesine bağışlayacaktır” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.