Zeytin Kooperatifi’nde Yeni Müdür Yunus Emre Koyutürk

0

İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, Kooperatif Müdürlüğü’ne Ziraat Mühendisi Yunus Emre Koyutürk’ün atandığını açıkladı. Sürücü, “Kooperatifimizde Yunus Kaya’nın emekliye ayrılması ile boşalan Müdürlük görevine Yönetim Kurulu kararıyla Yunus Emre Koyutürk atanmıştır. Koyutürk’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Emekliye ayrılan Müdürümüz Yunus KAYA ‘ya başarılı çalışmaları için teşekkür ediyorum. Emeklilik hayatında ailesi ile birlikte sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum. Marmarabirlik camiamız ve üretici ortaklarımız için hayırlı olsun” diye konuştu.

GÖREVİMİ HAKKIYLA YERİNE GETİRECEĞİM

Bugün itibariyle yeni görevine başlayan İznik Kooperatifi Müdürü Koyutürk ise ortaklara daha fazla kazanç sağlamak için büyük bir özveriyle çalışacaklarını söyledi. Koyutürk, “50 yıldır baba mesleğimiz olan ziraat mühendisliği görevimi, İznik’in en önemli kurumlarından biri olan Marmarabirlik İznik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi’nde yürütmek ve bu kuruma müdür olarak atanmak benim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Bu görevi hakkıyla yerine getireceğimi belirtmek isterim” dedi.

ÖNCE ORTAK İLKESİYLE ÇALIŞACAĞIZ

Ziraat Mühendisi olarak üreticinin her zaman yanında olacağını ifade eden Koyutürk, şöyle devam etti: “Üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek, daha kaliteli ürün elde etmeleri için destek vermek ve kazancının daha fazla artmasına katkı sağlamak üzere elimizden geleni yapmaya hazırız. Ortaklarımız bize gece gündüz demeden ulaşabilirler, aynı zamanda kooperatifimizin de idari olarak ortaklarımızın emrinde olduğunu ifade etmek isterim. Beni bu göreve layık gören başta Kooperatif Başkanı ve Yönetim Kurulu olmak üzere Marmarabirlik Yönetim Kurulu’na şükranlarımı sunuyorum. Kooperatifçilik ve yönetim anlayışımızın ‘önce ortak’ ilkesiyle yürütüleceğini belirtir, yeni görevimizin kooperatifimize ve camiamıza hayırlı olmasını dilerim.”

İznik Kooperatifinde 2013 yılında teknik uzman görevli olarak göreve başlayan Koyutürk, 2 yıldan bu yana Eksper olarak görev yapmaktaydı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.