ŞAMPİYON MALKOÇ, KUPAYI BAŞKAN SARGIN’A SUNDU

0

İznik Belediye Başkanlığı’nın destekleri ile İZMOK (İznik Motosiklet Kulübü) olarak Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 3. ayak yarışlarına 25-26 Temmuz tarihleri arasında Ankara’nın Kazan ilçesinde yapılan yarışlara katıldılar. İznik ve İZMOK’ u temsil etmek üzere yarışlara Nazmi Malkoç ve Ersoy Uzun katıldı.

Hitit Motorsiklet Kulübü’nün organize ettiği şampiyona, Güvenç Köyü Göleti mesire alanındaki yeni Enduro parkurunda gerçekleştirilen yarışlarda Türkiye Enduro Şampiyonu 3. Ayak Kazan Yarışı E1-B sınıfının Şampiyonu Nazmi Malkoç olurken, 8 aylık sakatlık süreci sonrasında yarışlara katılan Ersoy Uzun ise E1-A sınıfında beşincilik elde etti.

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyonada, gün boyu etkinlikler düzenlendi. Şampiyonanın üçüncü ayağında 150’den fazla yarışçı, kaya, bol taşlı kurumuş dere yatakları, vadi içi yollar, göletin etrafından geçen, teknik ve becerinin ön planda olduğu parkurda izleyicilere görsel bir şölen sundu.

Kupayı teslim alan Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında “İznik Motosiklet Kulübümüzü başarılarından dolayı tebrik ediyorum.İznik Belediyesi olarak bu tür faaliyetlere destek vermeye devam edeceğiz.Motorcularımızın başarıları bizleri mutlu ediyor.Gittikleri ulusal yarışmalarda ilçemizi güzel bir şekilde temsil ediyorlar.Bu yüzdende kendilerine İznik Halkımız adına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.