Kaymakamlıkta Görev Değişimi….

0

2013 yılında İznik Kaymakamlığına atanan Hüseyin Karameşe bugün yayımlanan 2015 kaymakamlar yaz Kararnamesi ile Tekirdağ Marmaraereğlisi kaymakamlığına atanırken İznik’in yeni kaymakamı Ali Hamza Pehlivan oldu.

Hüseyin Karameşe’nin yerine ise Kahramanmaraş Göksun ilçe kaymakamı Ali Hamza Pehlivan atandı.

İznik’in yeni kaymakamı Ali Hamza Pehlivan tayin haberini ise Sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Ali Hamza PEHLİVAN Kimdir ?

Rize’nin Hemşin İlçesinde 8 Nisan 1977 tarihinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hemşin’de tamamladı. Bir yılı İngilizce hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıllık lisans eğitimini, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde 1999 yılında başarı-onur belgesi sahibi olarak tamamladı. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve Mayıs 2000 tarihinde Artvin İli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Rize-Pazar İlçesinde Kaymakam Refikliği, İçişleri Bakanlık Merkezinde Mülkiye teftiş stajını yaptı. Ekim 2000-Mart2001 tarihleri arasında Milli Güvenlik Akademisinden 49.Dönem Müdavimi olarak mezun oldu. Mart-Eylül 2001 tarihleri arasında Samsun’un Ladik İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevi yaptı. 2001-2002 yılları arasında İngiltere-Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi mastırını tamamladı. Mastır tezini, Yeni Kamu Yönetimi, Yönetişim gibi fikir akımları ile İngiliz Hükümetlerinin Kamu Yönetimi alanında yaptığı Reform Çalışmalarından hareketle en yeni reform paketlerinden biri olan ‘Kamu Hizmet Sözleşmeleri’ içinde ‘Hesapverebilirlik’ anlayışı hakkında yazdı.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde bir süre Vekil Kaymakam olarak görev yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığının düzenlediği Kaymakamlık Kursuna katıldı. Kaymakamlık Tezini “Dünyada ve Türk İdari Yapısında Elektronik (e) Devlet Anlayışı” konusunda yazdı. Nisan 2003 tarihinde Giresun-Doğankent Kaymakamı olarak atandı. Ekim 2003-Ekim 2006 tarihleri arasında Erzincan-Kemah Kaymakamı, 01 Kasım 2006-10.09.2008 tarihleri arasında Hakkari Vali Yardımcısı, 21.09.2008-12.03.2012 tarihleri arasında Piraziz Kaymakamı ve aynı zamanda (son yedi aylık dönemde) Giresun Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

Piraziz Kaymakamlığı döneminde Aralık 2008-Aralık 2009 tarihleri arasında 12 ay süren askerlik hizmetini Personel Asteğmen olarak yerine getirdi. 2010 yılı Ocak- Mart ayları içinde İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen bir program dahilinde Amerika Birleşik Devletleri Virginia Commonwealth Ünüversitesi’nde kamu yönetimi, kamu ve maliye politikaları, hukuk, güvenlik ve benzeri konularda düzenlenen seminerler ile ülkenin devlet, özel sektör ve toplumsal yapısı, uluslar arası kuruluşlar, bilimsel, teknolojik ve sektörel faaliyetler konularında bilgi ve tetkik gezi programlarını içeren Profesyonel Gelişim Programına katılarak, bu bağlamda altı eyalet ve on beş değişik yerleşim birimini ziyaret etme imkanı elde etti. Bu faaliyetlerle birlikte eğitim, seminer, bilgi, görgü ve tetkik maksadıyla 17 değişik ülkeyi ziyaret etmiş olan Pehlivan, evli ve 1 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir ve 26.03.2012 tarihinden itibaren Göksun Kaymakamlığında görev yaptı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.