İZNİK’İN SOKAKLARINDA ÖRNEK ÇALIŞMA

0

“Temiz Çevrem Duyarlı İlçem” sloganıyla başlayan kampanya kapsamında Yeşil Cami ve İznik Müzesi bölgesinde yer alan Yeşil Cami Mahallesi İbrahim Paşa Sokakta ki evlerde boyama çalışmaları başladı. Kampanya kapsamında Türkiye genelinde ki boya firmalarının destekleriyle yapılan çalışmada sokaklar güz akşamı, fındık kabuğu, ıhlamur ve havana renklerine boyanarak temiz ve düzenli bir renge kavuşuyor.

Çalışmaları ziyaret eden İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın ve beraberindekiler yetkililerde fırçaları ellerine alarak kampanya kapsamındaki boyama çalışmalarını başlattılar.

“Temiz Çevrem Duyarlı İlçem”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuşmasında “Temiz Çevrem Duyarlı İlçem projesi kapsamında artık İznik’in sokakları pırıl pırıl oluyor. Bu kapsamda ülkemizde faaliyet gösteren boya firmaları ile anlaşma yaparak, her bir boya firmasına bir sokak tahsis ederek o firmanın boyaları ile sokaklar boyanacak. Sokakları boyayan firmaların isimlerinin yer aldığı plaketlerde o sokakların girişine çakılacak. Bu vesile ile boya firmalarına da çağrıda bulunuyoruz. Gelin Osmanlı, Bizans, Selçuklu kenti İznik’i birlikte güzelleştirelim” dedi.

“Güzel Evim, Düzenli İşyerim, Temiz Sokağım”

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında “ Projemizin adı Temiz Çevrem Duyarlı İlçe. Bir diğer deyiş ile Güzel evim, Düzenli İşyerim, Temiz sokağım. Bu konuda İznik’te yaşayan, faaliyet gösteren hemşerilerimizin, esnaflarımızın, ticaret erbablarının bu duyarlılığa ortak olması gayesiyle İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi ile bir proje başlatmıştık. Tabi burada amaçlardan biriside okullarımız aracılığıyla öğrencilerimizin, gençlerimizin ve bu konuda kendi alanında faaliyet gösteren kurumların etki alanında bizzat içerisinde olması, vatandaşlarımızın da kendi sokaklarında Aslan yattığı yerden belli olur anlayışı çerçevesinde güzel olan ilçemizin, geçmişinde Altın Şehir olarak nitelendirilen ilçemizin bugün ve yarında bu ünvanla anılması konusunda önemli bir çalışma. Bu konuda kamu kurum ve kuruluşlarımızın alt yapı üst yapı çalışmaları, tarihi eserlerimiz ile ilgili bir çok çalışmalar zaten söz konusu, tanıtım çalışmaları da bir çok alanda devam ediyor. Bir de buna şehrimizi güzelleştirme adımları atarsak her şey çok daha güzel olacak. Herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.