Fetih Şölenine Yoğun İlgi

0

TRT1’de Yayınlanan “Diriliş Ertuğul” dizisinde Ünlü İslam alimi Muhyiddin İbn-i Arabi karekterini canlandıran Osman Soykut ve Abdurrahman rolünü oynayan Celal Al, 2 Mart 2016 tarihinde İznik Fethinin 685. Yıldönüm kutlamasına katılacağı bildirildi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, TRT1’de Yayınlanan “Diriliş Ertuğul” dizisinin çekimlerin yapıldığı İstanbul İli Beykoz ilçesinde riva’daki obayı ve film setini ziyaret ederek, 2 Mart 2016 tarihinde gerçekleşecek İznik Fethi’ne davette bulunmuştu.

“Diriliş Ertuğrul” dizisinin Tekden Film Şirketinin Kurumsal İletişim Koordinatörü Hüseyin Özçelik ise yaptığı açıklama da ” İznik Fethinin 685. Yıldönümü etkinlikleri çercevesinde, Medeniyetler Başkenti, Altın Şehir İznik’in Fetih şöleninde, Ünlü İslam alimi Muhyiddin İbn-i Arabi karekterini canlandıran Osman Soykut ve Abdurrahman rolünü oynayan Celal Al’in katılacağını belirtti. Dizimizin tecrübeli oyuncusu Osman Soykut’ un hayat verdiği İbn-i Arabi karakteri dönemin en büyük İslam alimlerinden biridir. Zor zamanlarda merhamet etmeyi bilen, nefsine de , cihana da hükmeder sözünün sahibi bu dini kişilik sözünden de anlaşılacağı üzere çok merhametli biridir ve Cihad aşkı ile yanıp tutuşmaktadır. 7 Ağustos 1165 yılında Endülüs’ ün (İspanya) Mursiya kasabasında dünyaya gelen İbn-i Arabi 8 yaşında Mursiya’dan İşbiliye’ye taşınmış ve eğitimine İşbiliye de başlamıştır. Yaşadığı dönemde amacı islam dinini yaymak olan bu ulvi şahsiyeti dizimizde Osman Soykut oynamaktadır ” dedi.

Osman Soykut Kimdir ?

“Diriliş Ertuğrul” dizisinde İbn-i Arabi karakterine hayat veren Osman Soykut 1 Ocak 1957 de Ankarada doğdu. Ted Ankara Kolejinde Lise eğitimini tamamlayan usta oyuncu daha sonra ODTÜ Mimarlık fakültesini bitirdi. 1984 te Amerika Birleşik Devletlerine yerleşen ve orada oyunculuk yapmaya başlayan Osman Soykut dünyaca ünlü dizi ve filmlerde yer almaya başladı. Türkiyedeki oyunculuk serüvenine 2007 yılında Osman Sınavın yönettiği Pars Narkoterör ve daha sonra Kurtlar Vadisi Pusu Dizisinde Aron Feller karakteri ile başlayan oyuncumuz Türkiyedeki dizi severlerin gönlünde taht kurdu. Daha önce oynadığı bir çok projede izleyicinin beğenisini kazanmayı bilen oyuncu “Diriliş Ertuğrul”da da İbn-i Arabi karakteri ile herkesi kendisine hayran bırakarak gönüllere taht kurdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.