Danıştay Başsavcısı İznik’i Ziyaret Etti…

0

Danıştay Cumhuriyet Başsavcısı Halil Yılmaz, beraberinde Bursa başsavcı yardımcısı Mesut Turan ile birlikte İznik’e sürpriz bir ziyarette bulundu. Başsavcı Halil Yılmaz, Bursa ziyareti ardından geldiği İznik’te belediye başkanı Osman Sargın tarafından karşılandı. Başkanlık makamında bir süre görüşmenin ardından Ayasofya başta olmak üzere Süleyman paşa Çiniciler çarşısı, Yeşil cami ve Lefke kapısını ziyaret etti.

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİ

İznik’in tarihi konusunda çeşitli bilgileri olduğu görülen Başsavcı Halil Yılmaz, tarihi mekanları da ayrıca kendisi fotoğraflandırdı.
İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ,” Sayın savcımızı İznik’te ağırlamaktan gurur duyduk. Bursa’ya gelip de İznik’e uğramadan olmaz düşüncesi ile ilçemize geldiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuşurken, Danıştay Cumhuriyet Başsavcısı Halil Yılmaz, ” İznik, öncelikle tarih ile birlikte anılan bir merkez. Buraya geldiğimizde gördüğümüz kadarı ile tarım ve ekonomisi ile de dikkat çekiyor Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Bizans tarihini burada hep birlikte görmek bizi adeta duygusallaştırdı. İznik, ülkemizde tarihin böylesine iç içe olduğu nadir merkezlerimizden biri. İznik’i kısaca tarih doğa ve çini kelimeleri ile ifade etmekte mümkün.” diye konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.