BURSA’NIN ÖRNEK HUZUR EVİ İZNİK’TE YÜKSELİYOR…

0

Selçuk Mahallesi Üyecik Mevkii Prof. Dr. Işık Kara Sokakta yapımına başlanan İznik Belediyesi Ülker Aktar Huzurevi inşaatında çalışmalarda sona yaklaşıldı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın beraberindeki Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Başkan Yardımcısı Necati Tosun, İmar ve Şehircilik Müdürü Kayın Çalışkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet Akaç, Sosyal Hizmet Uzmanı Ahmet Tuğrul Dede, Mühendis Bünyamin Emir ile çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İncelemeler sonrasında açıklamada bulunan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “İznik Belediyesi Ülker Aktar Huzurevi inşaatımıza yaklaşık 6 ay önce başladık.1000 metre kare taban alanı olan, içerisinde 100 odası bulunan, bunlarında yanında kuaförlerinden bir çok sosyal donatı alanlarına kadar, restaurantı, terasları gibi bir çok ayrıntıları düşünülerek bina inşa ediliyor. Planlarımıza göre Kasım ayına kadar tüm tefrişatını bitirmeyi planlıyoruz. İnşallah bittikten sonra da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza devredeceğiz. Hedefimiz 2018 Mart ayından itibaren vatandaşlarımızı buraya kabul etmek istiyoruz. Çünkü burası İznik başta olmak üzere civar il ve ilçelere kucak açacak. Bizlere her gün onlarca mağdur, yaşlı vatandaşlarımız bu konuda taleplerde bulunuyorlar. Bizde civar il ve ilçelere bu konuda taleplerimizi ilettiğimizde oralarda huzur evi sıkıntısının yaşandığını bizlere iletiyorlar. Bölgemizde ki bu sıkıntıyı asgari düzeye indirmek içinde hayırseverimizin katkılarıyla huzur evimizi inşa ediyoruz” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cevdet Akaç ise açıklamasında “Böyle bir yapının İznik’te bir hayırsever tarafından merhume annesi adına yaptırması memnuniyet verici. Sizlerinde ifade ettiği gibi ilimizde huzur evi konusunda sırada bekleyen vatandaşlarımızın çok olmasından dolayı burası bu ihtiyaçlara da cevap verecektir. Burada en ince ayrıntısına kadar çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Bu da bizi memnun ediyor.Diğer önemli bir yanı ise bunu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze anahtar teslimi olarak teslim edecek olmanız sevinç verici bir durum.Bizler buranın Bursa da örnek bir huzur evi olacağına kanaat getirdik arkadaşlarımızla.Ben şahısınızda hayırseverimize, yüklenici firmaya ve İznik Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.