4 Başkandan Ortak Açıklama: Marmarabirlik’te yetki gaspı vardır.


4 Parti, Marmarabirlik hakkında ortak deklarasyona imza attı

 

CHP, İYİ Parti, Saadet ve DP ilçe başkanları Sadullah Eşiyok, Mustafa Küçük, Ramazan Can ve Göksal Güneş, “Kota açıklamasını iktidarın partisinin yapmasını kınadı. Başkanlar, burada yetki gaspı vardır. Ortaklara açıklama yapacak muhatabın Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa ve İznik Zeytin Tarım Satış Koopretifinin Başkanı Ali Bulut’tur” diyerek ortak bir açıklama yaptılar.

 

4 siyasi partiden yapılan ortak basın açıklaması şöyle:  “Önceki gün basında şunu gördük ki, Marmarabirlikte yetki gaspı vardır. İktidar partisinden yapılan açıklamanın asıl muhatabı kurumun yönetim kurulu başkanı Hidamet Asa, ve İznik yönetim kurulu başkanı Ali Bulut’tur.  Kendisi hakkında en ufak eleştiriye dahi tahammülü olmayan, her eleştiriyi siyasi olarak algılayan Asa’nın bu duruma sessiz kalması düşündürücüdür.

 

Marmarabirlik bu algı yönetimi ile nereye kadar gidecektir.  Birliğin siyasete alet edilmesi kurumun ciddiyetine zarar vermektedir. Çiftçinin alın terinin, emeğinin, partisi ve rengi olmaz. Kota hakkında ki açıklamanın Marmarabirlik adına AKP ilçe başkanı tarafından yapılması büyük talihsizliktir. İktidarlar gelip geçicidir. Esas olan birliğin yaşaması, ortakların kalkınmasıdır. Ortakları arasında ayrışmaya neden olacak bu tutum tarafsızlık ilkesine aykırıdır.  Birlik yönetimini özür dilemeye davet ediyoruz.  Marmarabirlik AKP’nin arka bahçesi değildir. Yüzde 8,5 enflasyon farkının tavan ve taban fiyatlarına yansıtılması gerekmektedir. ” ifadelerinde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here