YILIN FEDERASYON BAŞKANI ÜST ÜSTE 3. KEZ MUSA AYDIN


İhlas Haber Ajansı Spor Servisi, 2019 yılının “en”lerini seçti. Göreve geldiği günden bu yana başarı çıtasını sürekli olarak yükselten ve Tük güreşine tarihi başarılar kazandıran Türkiye Güreş Federasyonu başkanı Musa Aydın üst üste 3.kez yılın en başarılı federasyon başkanı seçildi. Grekoromen stil 130 kg’da 9. kez Avrupa 4. kez dünya şampiyonu olan Rıza Kayaalp ise yılın sporcusu seçildi. Türkiye’nin en büyük haber ajanslarından biri olan İhlas Haber Ajansı (İHA) bu yılın en başarılı spor adamlarını seçti. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın son iki senede olduğu gibi bu yılda en başarılı Federasyon Başkanı seçildi.

Başkan Musa Aydın’ın göreve gelmesiyle büyük başarıların altına imza atan Türkiye Güreş Federasyonu tüm federasyonları geride bıraktı. Yaptığı sistemli çalışmalar sayesinde 2016 Rio olimpiyatlarında Türkiye’nin en başarılı federasyonu olan Türkiye Güreş Federasyonu geçtiğimiz yıllarda Avrupa Şampiyonasında 68, Dünya Şampiyonasında 55 yıl aradan sonra madalya rekoru kırmıştı. Türkiye Güreş Milli takımı 2019 Avrupa Güreş Şampiyonasında 6 altın, 2 gümüş, 8 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazanarak kırılması güç bir rekor elde etmişti. Federasyon başkanı Musa Aydın son iki senede olduğu gibi bu yılda İHA tarafından yılın en başarılı Federasyon başkanı seçildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Tek amacımız ata sporumuz olan güreşi dünyanın zirvesine taşımak. 2016 Rio’da olduğu gibi 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da ülkemizin en başarılı branşı olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız sürüyor. Önemli olan bu başarıların her kesim tarafından da takdir görmesi. Bu yıl üst üste 3.kez İHA tarafından en başarılı federasyon başkanı seçildim. Aldığımız ödüller bizim çalışma azmimizi daha da artırıyor. Hep söylediğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bizleri Türkiye’nin en başarılı federasyon başkanı seçen tüm İHA çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

RIZA KAYAALP YILIN SPORCUSU

Ayrıca İHA tarafından belirlenen yılın sporcusu ödülüne, bu yıl 9.Avrupa ve 4. dünya şampiyonluğunu elde ederek rekor kıran Grekoromen stil 130 kilo güreşçimiz Rıza Kayaalp seçildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here