Yaşan Sel’in Ardından Büyükşehir ekipleri işbaşında 

0

Büyükşehir Belediyesi’nin BUSKİ, fen işleri, yol bakım ve itfaiye ekipleri, tüm ekipmanlarıyla birlikte aşırı yağmurdan dolayı Orhaneli Yolu’nda yaşanan toprak kayması ve Hüdavendigar Mahallesi’ndeki su baskınlarına anında müdahale etti.

BUSKİ ekipleri, 50 iş makinası ve 70 personel ile Hüdavendigar ve Dikkaldırım mahallelerinde selden etkilenen sokakları temizleme çalışmalarını gerçekleştirirken; Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ise 7 ekiple bu çalışmalara ve heyelandan kapanan Orhaneli Yolu’nu açma faaliyetlerine destek verdi.

Bursa’da akşam saatlerinde hızını artıran yağmurun oluşturduğu sel suları, Dikkaldırım Karaağaç mevkiindeki ağaçları sürükleyerek Karaoğlan Deresi’ne taşıdı. Karaoğlan Deresi’nin yön değiştirmesi, Dikkaldırım ve Hüdavendigar mahallelerinin sel suları altında kalmasına sebep oldu.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı fen işleri, yol bakım, itfaiye ve BUSKİ ekipleri, ilk dakikalardan itibaren heyelan ve su baskını yaşanan bölgelere müdahale etti. Orhaneli Yolu’nda 3 noktada meydana gelen toprak kayması sebebiyle kapanan yol, fen İşleri personelinin 2 greyder, 1 dozer, 2 ekskavatör, 4 kamyon ve 2 GSP ile çalışmasıyla açıldı. Böylelikle trafik akışı, kısa sürede tek şeritten sağlanmış oldu. Orhaneli Yolu’nda yol açma ve heyelan kaldırma çalışmaları ise sürüyor. 2 saat içerisinde yolun büyük kısmının trafiğe açık olacağı bildirildi.

BUSKİ 50 iş makinesi ve 70 personel ile iş başında

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (BUSKİ) bağlı ekipler de aşırı yağışla birlikte olay yerlerine müdahale etti. BUSKİ’nin 50 iş makinesi ve 70 personeli, Dikkaldırım Karaağaç Mevkii’nde sel sularından etkilenen Bent Caddesi, Hikaye, Hicran, Haymana, Halat ve Uludağ sokakları ile 13. ve 14. sokaklarda çalışmalarına devam ediyor.

İtfaiye 7 ekiple müdahale etti

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ise Hüdavendigar ve Dikkaldırım mahallelerindeki su baskınları ile Orhaneli Yolu’ndaki toprak kaymasına 7 ekiple müdahale etti. 5 ekip Hüdavendigar Mahallesi’nde çalışırken, 2 ekip ise Orhaneli Yolu’ndaki yol açma çalışmalarında görev aldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.