UĞUR ANADOLU LİSESİ İLK MEZUNLARINI GELECEĞE UĞURLADI

0

Pandemi süreci nedeniyle Uğur Okullarının her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mezuniyet Töreni bu yıl online ortama taşındı. Türkiye genelinden toplam 94 Uğur Lisesinde eğitim gören 7 bin 587 liseli öğrenci, düzenlenen 2019-2020 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninde büyük bir coşkuyla geleceğe “uğur”landı. Tören Uğur Okulları Youtube ve Instagram hesaplarından canlı izlendi.

 

İznik Uğur Okulları Kurucusu Ahmet ÖZDEMİR, Uğur Okulları 2019-2020 eğitim öğretim yılı 12. sınıf öğrencilerinin pandemi süreci nedeniyle online olarak gerçekleşen törenle mezun olduklarını belirtti. İznik Uğur Anadolu Lisesi Okul Birincisi Ozan YANARDAĞ’ı ve ailesini tebrik etti ve öğrencimize başarılarının devamını diledi.

 

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver YÜCEL, öğrencilerin böyle bir okuldan mezun olmalarını çok arzu ettiklerini ve onlarla gurur duyduklarını dile getirdi. Yücel, “Sizleri yetiştiren en başta anne babanıza saygı ve sevgi sunuyorum. Yine size bizim değerlerimizi veren, geleceğin dünyasını hazırlayan, Cumhuriyetin öncüsü Mustafa Kemal Atatürk’ü takip etmenizi öğütleyen meslektaşlarıma saygılarımı sunuyorum. Başlangıçtan bu güne 53’üncü eğitim öğretim dönemine giriyoruz. Dünyanın neresine giderseniz gidin bu ailenin bir üniversitesini, bir üyesini mutlaka göreceksiniz.” şeklinde konuştu.

 

Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel de öğrencilere seslenerek en büyük sermayelerinin insan olduğuna ve büyük bir ailenin parçası olduklarına değindi. Yücel: “Bundan sonra nelerle karşılaşacaksınız, karşınıza hangi güzellikler ya da hangi zorluklar çıkacak; hangi basamakları çıkmanız, hangi dağları aşmanız istenecek bilmiyorum. Geriye dönüp baktığınızda gülerek anlattığınız anılarınız, ders çıkardığınız tecrübeleriniz; size zengin, güzel, yakışıklı diyen değil “iyi insan” diyen eşiniz, dostunuz olsun.” dedi.

 

Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat KULABEROĞLU ise Türkiye genelinde binlerce Uğurlu öğrencinin mezun olduğunu dile getirerek: “Bu yıl pandemi nedeni ile hep birlikte çok farklı tecrübeler ediniyoruz. Mezuniyet törenimiz de aynı nedenlerle her zamankinden farklı. Sevgili öğrencilerimizin, arkadaşları ile şu an aynı mekanda olamasalar da ekran başında tek bir yürek olarak geleceğe adım atmanın heyecanını duyduğumuza kuşkum yok.” dedi. Öğrencilerin dijital ortamda keplerini havaya fırlatması ile tören sona erdi.

İznik Uğur Anadolu Lisesi Kurucusu Ahmet ÖZDEMİR mezun olan öğrencilere: “Sizler için yeni bir hayat başlıyor, bu hayat yolculuğunda hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.