Şırnak’tan İznik’e Selam

0

İznik Kaymakamlığı yaptığı dönemde Bursalıların sevgisini kazanan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Basın İlan Kurumu Diyarbakır Müdürü Osman Başeğmez’i kabul etti. Pehlivan, Bursa’ya ve İzniklilere Başeğmez aracılığıyla selam gönderdi.

Basın İlan Kurumu Bursa Şube Müdürlüğü döneminde, medya sektörüne önemli katkıları olan Osman Başeğmez Diyarbakır Şube Müdürlüğü’ne atanmasının ardından bölge valilerini ziyaret ediyor. Bu kapsamda İznik eski Kaymakamı olan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ı da ziyaret eden Başeğmez, kurum olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Basın İlan Kurumu olarak Şırnak basınına da kısa zamanda hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Başeğmez, yerel basının önemine işaret etti.

Vali Ali Hamza Pehlivan’da valilik olarak Basın İlan Kurumu’nun illerinde yapacağı çalışmalara her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını ifade etti. Başeğmez’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Pehlivan, “Bursa’da olduğu gibi bölgemizde de başarılı hizmetler yapacağınıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Başeğmez, ziyarette Vali Pehlivan’a Bursa’nın simge tarihi mekanlarından Yeşil Türbe’nin İznik çini tekniğiyle yapılmış minyatürünü hediye etti.

Vali Pehlivan da, Basın İlan Kurumu Diyarbakır Müdürü Osman Başeğmez’e ziyaretinin anısına Nuh’un gemisinin maketini hediye etti.

Başeğmez, Vali Pehlivan’ı ziyaretinin ardından Şırnak’ta faaliyet gösteren gazetelerin sahip ve yöneticileriyle toplantı yaptı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.