O OKUL MÜDÜRÜ GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI


Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı’na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İznik Elbeyli İlköğretim Okulu Müdürü görevden uzaklaştırıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı kapsamında, bazı okullarda günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiğinin tespit edildiği bildirildi.

 

Açıklamada, “Bakanlık Maarif Müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okulların müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

mersin bayan escort

 

NE OLMUŞTU?

10 Kasım’da küçük yaştaki öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin önünde eğilmesi, sosyal medyada tepkiye yol açtı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) başlattığı soruşturma sonrası görüntülerin İstanbul Ümraniye ve Beylikdüzü, Gaziantep ve İznik’te çekildiği ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here