İznik’te Özel Araçlara Sigara Denetimi


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” açıklamasının ardından harekete geçen trafik ekipleri İznik’te sürücülerin yasağa uyup uymadıkları denetledi.

 

İznik Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri tüm Türkiye de yeni uygulamaya konulan özel araçlarda sigara içme yasağı getiren kanun kapsamında bugün göl sahil yolu üzerinde uygulama yaptı. Uygulama kapsamında özel araçlarda sigara içenlere 153 lira idari para cezası uygulandı

 

İznik İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri İznik göl sahil yolunda uygulama gerçekleştirdi. Otomobil kullanırken cep telefonu ile konuşmak ve sürücünün sigara içmesine yönelik uygulama yapan trafik şubesi, kurallara uymayanlara da cezai işlem uyguladı. İznik göl sahilinde yapılan uygulamanın, aynı zamanda bilinçlendirmeye yönelik olduğunun da altı çizildi.

 

Kazalara da Yol Açıyor

Otomobilde sigara içilmesinin ve cep telefonu ile konuşulmasının kazalara ve dikkat dağınıklığına da yol açtığını belirten trafik şube ekipleri, istatistiklerin de bu yönde olduğunu belirtti. Toplu taşıma ve ticari kullanımda zaten yasak olan sigara kullanımı yasağı, artık özel araçlarda da resmen başlamış oldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here