Triatlon Yarışları Festival Havasında Geçti

0

Sabah saat 08.00’da başlayan yarışların ilk startını İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş yaptı.

Türkiye Triatlon Federasyonu, İznik Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yanında Sivil Toplum Kuruluşlarının katkıları ile düzenlenen 260 sporcunun katıldığı yarışlara İznikliler ve İznik’te tatil yapan yerli ve yabancı turistler ilgi gösterdi.

Ödül törenine Osmaniye Vali Yardımcısı ve Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yılmaz, Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Meclis Üyesi Necmettin Çömez,Belediye Başkan Yardımcısı Necati Tosun, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, Bursa Büyükşehir Belediyesi İznik Koordinatörü Serkan Acar , Organizasyon Komite Başkanı Alp Işkın, İznik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Yıkılmaz katıldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı konuşmada; “Türkiye Triatlon Federasyonu ve İznik Belediyesinin ortak çalışması ile 3.sü gerçekleştirilen yarışmalar, özellikle İznik’in tanıtımı, İznik’in, İznik gençlerinin sportif faaliyetlere önem verip, disiplinli insanlar olması konusunda özel bir öneme sahip.Triatlon Yarışları, yüzme, bisiklet ve koşu ile 3 spor dalını bünyesinde barındıran bir yarış.Her geçen gün gelişerek ilçemizde yapılmaya devam ediyor. Bu yarışların İznik’te yapılması bizim için çok büyük kazanç.Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Tiratlon Federasyonu’na organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Dereceye giren yarışmacıları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş ise yaptığı açıklamada; “Bizler genellikle bu tip yarışmalarda açık deniz yerine göl ve kanalları tercih ediyoruz. Açık denizlerde olan yarışlar hava muhalefeti dolayısı ile iptal edilebiliyor. İznik’i tercih etmemizin sebebi ise hem temizlik açısından hem de mevsimine göre su sıcaklığının gayet uygun olmasından dolayıdır. Bisiklet ve koşu parkuruna baktığımızda mükemmel bir ortama sahip bir yer olarak dikkat çekiyor. İznik doğası, tarihi ve mükemmel havasıyla yarışlar için bulunmaz bir mekân. Bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapacak güzel bir yer. İznik’te doğa ve tarih ile iç içe yarışan tüm triatletlere ve İznik Kaymakamlığı’na, Belediye

Başkanlığı’na, İznik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na, emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarının yanında sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki yarışmalarda da tüm yarışmacıları İznik’te doğa ve tarih ile iç içe spora davet ediyorum” dedi.

3. Triatlon Yarışlarında ilçemizi İznikli Ali Öner temsil ederken, ilçemiz Kılıçaslan ve Selçuk Ortaokulu öğrencileri gönüllü olarak görev aldı.

Azmin Zaferi Engelleri Aştı

İznik 2015 Triatlon Yarışları’nda dikkat çeken diğer bir kare de, Karesi Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Ekrem Taşkın ve Yüksel Deniz Yüksel Paratriatlon (Engelli Yarışçı) dalında yarışarak tüm engelleri aştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.