SANSARAK ÇÖPLÜĞÜ YEŞİL ALAN OLUYOR

0

İznik’te on yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan Sansarak çöplüğünde dönüşüm başladı. İznik Belediyesi’nin girişimleri ile geçtiğimiz yıl çöp döküm alanı olmaktan çıkarılan Sansarak çöplüğünde temizleme ve düzenleme çalışmaları başladı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da belediye meclis üyeleri Ahmet Yıldırım ve Yusuf Biçer ile devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, Atık Çevre Teknolojileri Saha Sorumlusu Davut Öztürk’ten bilgi aldılar.

Başkan Sargın “Artık Tarih Oluyor”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yıllardır vahşi depolama alanı olarak kullanılan İznik çöplüğü söz verdiğimiz gibi artık tarih oluyor. Bizler hemşerilerimize İznik çöplüğü olarak kullanılan bu alanın kaldırılarak bir mesire alanına dönüştürüleceğini ve yeşil bir alan olarak hizmet vereceğini söylemiştik. Ve burada hummalı bir çalışma devam ediyor. Biz yüklenici firma yetkililerinden buranın bir an önce temizlenerek düzenlenmesini istiyoruz. Çünkü bizlerde temizlik çalışmalarının ardından buralarda yeşillendirme çalışmalarına başlayacağız. İnşallah önümüzde ki bahara buralarda çiçekler açacak, bu bölge yemyeşil bir doğaya kavuşacak. Güzel ilçemiz İznik ve hemşerilerimiz de buranın kirli havasından, buradan yükselen dumanlardan kurtulmuş olacak. Şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Atık Çevre Teknolojileri Saha Sorumlusu Davut Öztürk ise açıklamasında “Bizler büyükşehir belediyesinin projeleri ve bizlere tanımış oldukları süre doğrultusunda çalışmalarımızı tamamlayarak Sayın Başkanımızın da dediği gibi en kısa sürede teslim etmek istiyoruz. Bizim hedefimiz hava muhalefeti ve herhangi bir olumsuzluk olmaz ise yılbaşına kadar bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da belediye meclis üyeleri Ahmet Yıldırım ve Yusuf Biçer ile yapılan çalışmalar ve bölgede incelemelerde bulunduktan sonra alandan ayrıldılar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.