Hersek’den Sert çıkış “Hadi oradan“

0

Geçtiğimiz hafta “Hani Benim Recebim” şarkısı ile AK Parti Teşkilatına ve İznik Belediyesine göndermede bulunan MHP İznik İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı’ya cevap gecikmedi. AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Hersek MHP’ye çok sert göndermelerde bulundu. Hersek, Eryılmaz zamanını kastederek “Bir günlük ses sistemine 55 Bin lira para verenler ile seçim dönemi propaganda için bastırılan dergiye belediye kasasından 17 binlira verenler utansın” dedi. Dükkancı İznik Belediyesini 5 Milyon 515 Bin TL ile devrettiklerini iddia etmiş. Ama 2 Nisan 2014 tarihi ile kasada devredilen para 309 Bin 851 TL’dir.

Basın Toplantısına İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu, Necati Tosun, AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı Kerem Kılıç, AK Parti Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolları Yönetimi tam kadro katıldı.

Hersek yaptığı basın açıklamasında ;

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı tarafından talihsiz bir basın açıklaması yapılmıştır. Bizler de Ak Parti İznik İlçe Başkanlığı olarak kendisini ve halkımızı bilgilendirmek üzere bugün basın açıklaması düzenliyoruz. Kendisinin iddialarına tek tek cevap vereceğim.

Dükkancı yaptığı açıklamada; İznik Belediye Başkanımız Osman Sargın’a “2 Recep” üzerinden haksızca eleştirilerde bulunmaktadır. 2 Recep kimdir? Kanaatimce kendileri 46 yıllık bir parti olmalarına rağmen halkı tanımadıkları için koalisyon dönemleri hariç iktidara gelememişken, Dükkancı’nın dediği 1’inci Recep yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlığında girilen her seçimden rekor oylarla çıkılmış ve en son MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Geometri hesapları ile kurulan çatıyı yıkarak Cumhurbaşkanı olmuştur. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye kazandırdıkları görmek için fazla uğraşmalarına gerek yok. İznik Gölünün kenarına gidip sağa sola baksınlar. Bir yanda Yenişehir – İznik Yolunu, diğer yanda Devasa İznik Devlet Hastanesini görecekler bunları görmek için MHP İlçe Başkanı Dükkancı’ya teleskop gerekiyorsa biz temin ederiz.

2’incik Recep ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe’dir. Recep Altepe İznik’e şuana kadar hazırladığı projeler ile yeni bir vizyon açmaktadır. En basiti MHP İlçe Başkanı Dükkancı’nın parti binasına giderken yürüdüğü yolu Recep Altepe yapmaktadır. Haaa Recep Altepe bununla da yetinmeyip MHP ilçe binasının dış cephe kaplamasını da Selçuklu ve Osmanlı Mimarisi ile yapacaktır. Yani Dükkancı pencereden baktığında İznik’in gerdanlığı Kılıçarslan Caddesini, aşağıdan partisine baktığında Büyükşehir’in cephe giydirmesini görecektir. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe İznik Belediye Başkanımız Sayın Osman Sargın ile birlikte;

 1. Darka – Karayolları Arası Sahil Düzenleme Projesi,
 2. Bayraktepe Projesi,
 3. Kılıçarslan ve Atatürk Caddesi yol yapımı ve cephe giydirmeleri,
 4. Hanımlar Lokali projesi
 5. Engelsiz Yaşam Merkezi projesi,
 6. İçme Suyu Şebekesi Yenilemesi,
 7. Yağmur Suyu Hatlarının Yenilenmesi
 8. İznik Surlarının Restorasyonu
 9. Yeşil Cami Çevre Düzenleme Projesi
 10. Hanımelleri Çarşısı
 11. Boyalıca Yaş Sebze ve Meyve Alım Merkezi Projesi

Gibi proje çalışmaları devam eden vizyonel projeleri hayata geçirecektir. Ama MHP İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı bu işlerin bir senede neden yapılmadığını sormaktadır. Yahu kardeşim senin partinden 5 yıl belediye başkanlığı yapan arkadaşın İznik’te bir proje hayata geçirememişken, sen bir senede bizden her şeyin hayata geçirilmesini istiyorsun. Merak etme kısa sürede İznik’in çehresi değişecek. Sokakta yürürken kafanı kaldırdığında bizim projelerimize, kafanı indirdiğinde yaptığımız yol çalışmalarına bakacaksın. Yani nereye kaçarsan kaç bizim çalışmalarımızı göreceksin. Yani Recep Altepe ve Osman Sargın’ın planlarına, Dükkancı’nın hayalleri bile erişemez.

Gelelim doğalgaza ; 22 Şubat 2012 tarihinde İznik Eski Kaymakamımız Nurettin Kakillioğlu, Eski İlçe Başkanımız şimdiki Belediye Başkanımız Osman Sargın, Eski İlçe Başkan Yardımcımız şimdiki Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Hıştıroğlu ve Ova Köyleri Sulama Birliği Başkanı Hasan Aydemir’den oluşan heyet Ankara’ya gitmiştir. Ankara’da ilk olarak Bursa Milletvekilimiz İsmail Aydın ile buluşulmuş ve planlama yapılmıştır. Dönemin Belediye Başkanı Kadri Eryılmaz her zamanki gibi Ankara’da olması sebebiyle kendisiyle Başbakanlık binası önünde buluşulmuştur. İznik’in Doğalgaz ihtiyacını karşılamak üzere (EPDK) Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na gidilerek İznik’in Doğalgaz sıkıntısı dile getirilmiş ve Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç’ın konu ile bizzat ilgilendiği dile getirilmiştir. Bu görüşmenin sonunda devlet yatırımı ile İznik’in doğalgaz sorunun çözümü kararı çıkmıştır. Değerli Basın Mensupları ve Kıymetli Hemşehrilerim ; Biraz önce de anlattığımız üzere 2012 yılının başında dönemin Ak Parti İlçe Başkanı Osman Sargın ve İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu’nun girişimleri ile İznik’te BİZ kavramı öne çıkarılarak Dev Hizmetlerin İznik’e gelişinin yolu açılmıştır. Yani doğalgaz MHP’nin değil Dükkancı’nın hiç değil, hatta Dükkancı’nın hani Benim Recebim dediği Adam gibi Adam Recep Tayyip Erdoğan’ın eseridir. Doğalgaz için Birinci derece sit alanı olmayı bahane eden ve sürecin 2 yıl sürdüğünü iddia eden Dükkancı, doğalgaz hattının şebeke döşemesinin 6 ayda bitirilmesini nasıl es geçmiştir. Aynı şekilde sit alanını bahane ederek 2 yıl süre veren Dükkancı nedense seçimler geçmesinden 1 yıl sonra Ak Partili Belediyeyi icraat yapmamakla suçlamıştır. Size gelince SİT alanı davasına 2 yıl bize gelince sihirli değnek olsun bitsin.

Ayrıca önümüzdeki dönemde Belediye eliyle yapılan bir çok projenin temel atma veya açılış törenleri gerçekleşecektir. Dükkancı’yı da açılış ve temel atma törenlerine bekleriz. En yakın zamanda Recep Tayyip Erdoğan’ın eseri İznik Devlet Hastanesi’nin açılışı olacaktır.

Gelelim MHP’nin matematik hesaplarına ;

Bizler 2014 bütçe hesabını Ak Partili yönetim göreve geldiği günden itibaren hesaplıyoruz. Çünkü MHP’nin İlçe Başkanı bize lazım onu fazla zorlamak istemiyoruz. Görevi devraldığımız günden öncesini hesaplarsak insan içine çıkamazsınız. Bizler bir günlük ses sistemine 55 Bin TL (Eski para ile 55 milyar) kestirilen faturaları da gördük. MHP İlçe Başkanı Genel Başkanı Bahçeli’nin izinden giderek Matematik hesapları yapmıştır. Ama maalesef Genel Başkanları gibi o da sınıfta kalmıştır. İznik Belediyesi’nde MHP döneminden devredilen paranın 5 Milyon 515 Bin TL olduğunu iddia etmiştir. Ama 2 Nisan 2014 tarihi ile kasada devredilen para 309 Bin 851 TL’dir. Buna karşı tahsil edilemeyen miktar 5 Milyon 515 Bin TL’dir. Dükkancı kasada olmayan alacakları hesaba katarak şark kurnazlığı yapmaktadır. Kasada olmayan parayı devir göstererek müsrif esnafın veresiye defterindeki hesabı yapmaktadır. Allah’tan bahsedilen para bu müsriflerin insafına değil de vatandaşın cebine kalmış.

Borç konusuna gelince; 2 Nisan 2015 tarihinde Ak Partili Belediye Başkanı Osman Sargın’ın görevi devralması sonrası, faturayı kapan belediyeye gelmiştir. Bu faturayı kapıp gelenlerden biri de MHP’nin 30 Mart Yerel Seçimleri için kitapçığını basan şirkettir. Bu fatura 17 Bin TL olarak sisteme işlenmiş ve vatandaşın cebinden çıkmıştır. Ayrıca 30 Mart 2014 itibari ile 4 Milyon 427 Bin TL borç devredilmiştir.

Benim tavsiyem Dükkancı matematiğe biraz daha çalışarak LYS sınavlarına girsin. Bu kafayla kazanamaz ama yine şansını denesin.

Yaklaşan genel seçimler öncesinde kırık matematikleri, saçma edebiyatları, paralel ile kol kola sıfır geometrileri ile Ak Parti üzerinden prim yapmak istiyorsa ona verilecek tek bir cevap var;

HADİ ORADAN !!!

Leave A Reply

Your email address will not be published.