Esnaf Kefalette Recep Uslu Güven Tazeledi…

0

İznik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Uslu ile Eşrefzade Mahalle Muhtarı Ömer Kocuk’un yarıştığı seçimde, açık oylama ile yapılan seçimde 761 delegenin oyların çoğunluğunu Recep Uslu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

İznik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurul toplantısı Belediye Düğün Salonunda gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu Genel Kurul’a İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Marmara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Bursa Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, CHP İlçe Başkanı Ayan Özer, MHP İlçe Başkanı Hilmi Dükkancı, Sivil Toplum Örgütleri ve İznik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi delegeleri katıldı.

Divan Başkanı ve heyeti oluşturulduktan sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı. Divan Başkanlığına seçilen Yıldırım Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Murat Özkarayurt Gündemde bulunan maddeleri tek tek okutarak onaylatırken, İki başkan adayına da konuşma hakkı tanıdı.

İznik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Uslu bu güne kadar yaptıklarını anlatırken diğer aday Ömer Kocuk ise yapacaklarını anlattı. Her ikisi de birbirine başarılar diledi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı konuşma da ” “Siyasi partilerimizin çok değerli başkanları, Marmara Birliğimizin çok değerli Başkanı ,Çok değerli Muhtar arkadaşlarım , Sivil toplum örgütlerinin çok değerli yöneticileri, çok değerli esnaf arkadaşlarım sevgili misafirler,sevgili konuklar hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum . Öncelikle Allah bizi Ahi evran ahlakından ayırmasın inşallah . Az evvel divan Başkanımız Ahi evran birliğinden bahsetti, bütün esnaflarımıza helal rızık kazanmanlarını nasip eylesin. Belki az sermayeyle yola çıktık. Bir çoğumuz şunuda biliyoruz ki bizim esnafımızın kalbi çok geniş ve büyüktür. Belki zaman zaman borçlandık , zaman zaman sıkıntılar çektik öyle günler yaşadık ki esnaflarımız yazar kasalarını Başbakanın önüne kadar fırlattılar. Ama Allaha şükürler olsun ki bu gün esnafımız huzur içerisinde az evvel başkanımız ifade etti. Daha önceleri esnaf ve kefalet kooperetifi ikili rakkamlar ile telafuz edilen rakkamlarda kredi verebiliyordu. Bende bir esnaf kardeşinizdim. Bende 20 yıl esnaflık yaptım. Ama inanın evraklara bakıldığı zaman ben 1.000,00 TL. bir kredi istemiştim. 1990’lı yıllar idi ve 5 ay içinde alabildim. Şimdi bakıyorum az evvel başkanımız ifade ettiler. Sadece 2015 yılında yüzlerce kişiye kredi verilmiş ve büyük bir çoğunluk bu kredilerini almışlar. Ben bu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum . Öncelikle mahallenin abisi olan, Mahallenin dili olan , mahallenin sahibi olan, fakir fukaranın, Garip gurabanın her zaman destekçisi olan siz değerli esnaf arkadaşlarıma çok teşşekür ediyorum. Sizler o mahallenin sosyal dayanışmasını sağlayan kişilersiniz. İznik Belediye başkanı olarak burada açık bir şekilde ifade ediyorum. Diyorum ki arkadaşlar bir derdiniz, bir sıkıntınız olduğu zaman biz İznik Belediyesi olarak esnafımızın her zaman yanında olacağımızı ifade ediyorum. Her türlü derdiniz ile dertleneceğimize sizlere söz veriyoruz. Allah sizlerin birliğini beraberliğini bozmasın. iki güzel arkadaşımız aday olmuşlar Allah her ikisininde yolunu bahtını açık eylesin birlik ve beraberliklerini hiç bir zaman bozmasın. Ben hepinizi en kalbi duygular ile tekrar selamlıyor , saygılar ve sevgiler sunuyorum. Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun efendim” dedi. Açık oylama ile yapılan seçimde oyların tamamına yakınını alan Recep Uslu yeniden 4 yıllığına başkan seçilerek tebrikleri tek tek kabul etti. Necati Şimşek, Erol Körpe, Cüneyt Yıldız, Şevket Beki, İsmail Acar ve Zerrin Sarıgül, Recep Uslu’nun yönetiminde yer aldı.


Leave A Reply

Your email address will not be published.