Başkan Sargın “Evet” İçin Yollara Düştü…

0

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Türkiye Gençlik Vakfı’nın İznik (TÜGVA) temsilciliğinin organize ettiği “Evet Taksi” ile yollara düşüp, özellikle gençlere 16 Nisan referandumu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı.

İznik’te ‘Evet Taksi’nin ilk konuğu İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Oldu. Gün boyu “Evet Taksi” ye konuk olanlara başkan Sargın niçin “evet” konusunu gençlere anlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli bir dönemeçte olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Osman Sargın, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ülkemizin önünü açacak, daha iyi yarınlara ulaşmamızı sağlayacak. Şimdi birileri diyor ki, hizmet edebilmeniz için mevcut sistemde size engel olan mı var? Bizler de diyoruz ki; Bülent Ecevit’in yüzüne fırlatılan anayasa kitapçığını veya adeta kafasına fırlatılan yazar kasayı düşünün. Başta ana muhalefet partisi olmak üzere birilerinin yalan yanlış ifadeler ile sizleri aldatmasına müsaade etmeyin. Mevcut sistemdeki çok başlılık ve krizlerin bedelini ülke olarak çok ağır bir şekilde ödedik. Dün ucube bir şekilde ortaya atılan 367 toplantı yeter sayısı engelini icat edenlerin, yarın neler çıkaracağını kim tahmin edebilir ki? Bu yüzden daha hızlı bir bürokrasi ve daha güçlü bir Türkiye için evet’te gönül birlikteliği kuralım. Gelişen kalkınan Türkiye’nin istikrarının devam etmesi lazım. En büyük sermayemiz istikrar. Bununla birlikte yatırımlar oluyor. Dünya ile işbirlikleri bu şekilde gelişiyor. Türkiye’nin hedefi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek. Çok daha dinamik hareket etmesi gerekiyor. Sistemin güçlü hale gelmesi, kaosların yaşanmaması lazım. 16 Nisan önemli bir milat. Bunu da sizlerin evet desteği ile aşacağız” dedi.

Tügva İznik Temsilcisi Engin Semerci, “Vatandaşların özellikle gençlerin kafasındaki sorulara cevap bulacaklarını ifade ederek, “Evet Taksimiz gün boyu İznik caddelerinde oldu. Belediye Başkanımız Osman Sargın taksi’ye konuk olan gençlerin sorularını cevaplayarak süreci aktardı. İznik TÜGVA Temsilciliği olarak referandum hakkında vatandaşların ve gençlerin kafasındaki sorular cevaplarını buldu” dedi.

Başkan Sargın, taksiyle çıktığı İznik turunda, gençlerin yeni sistemle ilgili sorularına açıklık getirdi. “Evet Taksi’ ye binen konuklar gidecekleri yerlere kadar bırakıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.