Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Ünitesi Hizmete Başladı

İznik Devlet Hastanesi tarafından fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilmeye başlandı.

Bursa’daki kamu hastanelerinin hizmet kalitesini arttırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda  Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda son olarak İznik Devlet Hastanesi’nde vatandaşlara fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri verilmeye başlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, daha nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Özellikle ilçe devlet hastanelerinde artan yoğunluğu karşılamayı ve merkeze sevki minimuma indirmeyi hedeflediklerini dile getiren Dr. Akan,  “Yakın zaman içerisinde Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanemizde endoskopi bölümünü hizmete sunduk. Aynı şekilde İnegöl Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitemizi güçlendirdik. Şimdi de İznik Devlet Hastanesi’nde fizik tedavi ünitemizi temin ettik. Bu şekilde vatandaşlarımızın taleplerini daha hızlı bir şekilde karşılayacağız. Böylece başvuran hastalarımızın tedavisini ertelemeden zamanında yapabilme imkânımız olacak” dedi.

İznik Devlet Hastanesi Başhekimi Dilek Doğan Baş; İznik Devlet Hastanesinde, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmet alımı kapsamında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı Dr.Muharrem MERT göreve başlamıştır. Muayene olmak için internetten MHRS sistemi üzerinden veya Alo 182 Çağrı merkezinden randevu alabilirsiniz” dedi.

Uygulanan Tedaviler…

Kurumumuz  ayaktan gelen veya yatarak tedavi görmekte olan, fizik tedavi ve /veya rehabilitasyon endikasyonu olan hastalara, güncel, etik ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermeyi hedeflemektedir. Muayene odaları, fizyoterapi odaları ve egzersiz salonlarımızdan oluşan, son sistem cihazlarla donatılmış olan fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümümüzde, deneyimli uzman doktorumuz ve fizyoterapistlerimizden oluşan ekibimiz ile poliklinik, servis ve yoğun bakım hastalarına hizmet vermektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon’un uğraşı alanı olan, çeşitli hastalıklar veya yaralanmalar nedeniyle, vücudun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya tehdit edildiği durumlarda, hastaların yaşam kalitesini geliştirmek amaçlanmaktadır.    Temel olarak hastalarımızın bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetinin kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümleri’nde, ortopedik rehabilitasyon kapsamında, spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, kırık sonrası rehabilitasyon, menüsküs ameliyatı sonrası rehabilitasyonu, protez ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Kas hastalıklarının rehabilitasyonla tedavisi kapsamında, eklem problemlerinin önlenmesi veya eklem kısıtlılığının açılması, bel ve boyun ağrılarının tedavisi, romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu gibi alanlarda uluslararası fizyoterapi protokolleri ile tedavisi yapılmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.