“En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi” İznik’te Tanıtıldı

   İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesinin tanıtımı Kılıçaslan ilköğretim okulu salonunda emniyet birimleri tarafından yapıldı.

0

Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanmasının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmayı amaçlayan projenin, Türkiye genelinde olduğu gibi İznik’te de kararlılıkla uygulanacağı belirtildi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin proje tanıtımına ilişkin sunumda dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu madde kullanımının, sadece bireyleri değil toplumları da tehdit eden ciddi bir sağlık ve güvenlik problemi olduğunu dile getirdi.

Annelerimiz aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuklarımıza müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir.

Projenin temel amacı; ‘uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasıdır.’

Toplantıda ayrıca polis ve vatandaşın bağlantısını sağlayan özel bir servis olan “Uyuma” (uyuşturucuyla mücadele uygulaması) isimli mobil uygulama ve Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı hakkında bilgiler paylaşıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.