Çavuşoğlu, İznik’te 3 bin kişiyle iftar yaptı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu seçim çalışması için beraberindeki Bursa Büyükşehir belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile birlikte İznik’e geldi. Ayasofya Camii’nde öğle namazı kılan Çavuşoğlu, Esnaf ziyaretlerinin ardından sırası ile İznik Kredi Kefalet Kooperatifi, BALGÖÇ Derneği ve Batum Kafkas Derneği’ni ziyaret etti. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Çavuşoğlu’nun sıcak ve samimi davranışları vatandaşı mest etti. Resim çektirmek isteyenleri de kırmayan Çavuşoğlu daha sonra iftar programı için milli irade meydanına gelerek Bursa Büyükşehir Belediyesi, AK Parti İznik İlçe Başkanlığı ve İznik Belediyesinin 3 bin kişiye verdiği halk iftarına katıldı.

Kılıçaslan Caddesi eski Belediye önünde gerçekleşen halk iftarında vatandaşlara seslenen Çavuşoğlu, “Tüm dostlar öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Tuttuğumuz oruçlar kabul olsun. İzniklilerle bu iftarda bir araya gelmemize vesile büyükşehir belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimizdir. AK Parti kadroları olarak yola çıkarken hepimiz biliyoruz ki ekonomik dar boğaz içinde idik. Vatandaşlarımızın bir morale ihtiyacı vardı. Bu yola çıkarken bizim kaynağımız Türkiye dedik beşeri sermayemiz dedik vatandaşlarımız dedik. Şükürler olsun Cumhurbaşkanımız olmak üzere bizim bu millete olan sevdamız büyük Türkiye’ye olan aşkımız ile birlikte çalışmaya başladık. Son 16 yılda ülkemiz 3.7 kat büyüdü. Her şeye rağmen diyoruz çünkü iktidar olmamızın hemen ardından kapalı kapılar ardından Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidardan uzaklaştırmak için gizli ilişkiler ve birçok projeler olduğunu gördük. Darbeler ile bizleri direksiyondan uzaklaştırmak istediler. Ancak başaramadılar. ‘Bu yolda ben kefenimi giydim ve yola çıktım’ diyen bir liderimiz vardı.

Bugün ülke için sağlıktan eğitime, ulaşımdan teknolojiye bir çok alanda yapılamaz denilenleri büyük bir başarı ile gerçekleştirdik. Türkiye savunma sanayinden teknolojik alt yapıya kadar birçok konuda büyük adımlar attı. Zamanında İznik’ten İstanbul’a 3-4 saatte gidilirken şimdi İznik’ten İstanbul’a 40 dakikada gidiliyor. Darbe kalkışmalarına rağmen asla pes etmedik. 24 Haziran tarihi, ülkemizin dönüm noktasıdır. Bu güne kadar yaşadığımız idari sistemde milli iradeyi ortaya çıkaramadık. Cumhurbaşkanımız sayesinde bunu aştık ama sistemdeki sıkıntılar mevcuttu. 16 Nisan da sizlerin oyu ile yeni hükümet modelini ortaya koyduk. 24 Haziranda ise bu modelin tatbikini ortaya koyacağız. Artık koalisyon dönemleri bürokratik engeller olmayacak. Bu gün baktığımız zaman Recep Tayyip Erdoğan’dan başka ülkeye vizyon vaat eden başka bir lider yok. Onlar durdurmayı vaat ediyorlar, onlar yıkmayı vaat ediyorlar, onlar yerinde saymayı vaat ediyorlar. Önümüzdeki 5 yıllık zamanda 146 yeni proje ile Türkiye adeta uçacak. Gençlerimizin önünü açıp Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız. Türkiye çok şey değişti, Türkiye kabuğunu kırdı” dedi.

 

İftar Yemeğinin ardından Boyalıca Mahallesini ziyaret eden Çavuşoğlu ve beraberinde ki heyet Teravih namazını burada eda etti. Namazın ardından vatandaşlarla sohbet eden Çavuşoğlu, Sahur’u Milli İrade meydanında İznik Romanlar Derneği üyeleri ile birlikte yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.