ÇALIŞKAN; KINAMA YETMİYOR TÜM İLİŞKİLER KESİLSİN


Cumhuriyet Halk Partisi İznik İlçe Başkanı Asiye Çalışkan, “İsrail’in Filistin’e yönelik acımasız katliamını şiddetle kınadığını” ifade eden bir açıklama yaptı.

Çalışkan, “ABD’nin, Müslümanların Kutsal Şehri Kudüs’e İsrail büyükelçiliğini taşıması kararının ardından Filistin’de başlayan protesto gösterilerinde yaşanan katliama seyirci kalmak insanlık dışıdır” dedi. Eli kanlı İsrail’in hükümetimizce kınanmasının yetmeyeceğini söyleyen Çalışkan, Derhal yaptırıma gidilmesi gerekir. Ticari ilişkilerin askıya alınarak, nasıl ki, Güney Afrika büyükelçiliğini bölgeden çekti. Türkiye’nin de büyükelçiliğini çekmesi gerekmektedir” dedi.

İsrail, 8 milyon 500 bin nüfusu ile Orta Doğu’da azınlık bir nüfusa sahip olmasına karşın, emperyalist bir güç konumunda. Kimlerden destek alıyor. Bu gücü nereden elde ediyor. Silahtan, tarımına kadar ürettiği her şey ile bağımlı kıldığı özellikle Türkiye’nin bir an önce bunu terk etmesi gerekir. Hükümetin her defasında kınama açıklaması ile kaldığı İsrail zulmü her geçen gün Müslüman coğrafyasında artmakta. Ama Ticari ilişkiler sürdürülmektedir. Bu gidişata dur demenin zamanı gelmiştir” dedi. Gazze şehrinde gösteri yapan 60 Filistinli kardeşimiz, eli kanlı İsrail’in saldırısı sonucu şehit düştü. Diyen Çalışkan, “Açılan ateş sonucunda 2 bin 700 Filistinli yaralandı. En elim olanı ise 8 aylık Leyla bebek de bu vahşi saldırı da yaşamını yitirdi. Emperyalist güçlerin masum halklara uyguladığı zulme bu coğrafyadaki yöneticilerin bir an önce karşı çıkması çıkması ve güç birliği içinde olması gerek. Gerçekleştirilen bu kanlı saldırıyı tüm İznikli hemşehrilerim adına lanetliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here