Boyalıcalı kadınlar Al yazmalarını takmak için yarıştılar


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e al yazmalı karşılama. Bursa’nın İznik ilçesindeki miting öncesi Boyalıca köyünde halkı selamlayan Akşener, köylü kadınlarının tezahüratı ile karşıladı.  Zeytin üreticisi olan köylüye, “Afrin’den zeytin ithal ettiler. Beyefendinin kulağını çekin” dedi.

Karacabey ve Orhangazi’den sonra İznik’in Boyalıca köyünde karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e köylü kadınların ilgisi büyük oldu. El emeği göz nuru işledikleri al yazmalarını çıkarıp Akşener’in boynuna astılar. Köylü kadınların alkış yağmuruna tutuldu. Akşener, “31 Mart günü beyefendinin kulağını çekin. Anne terliği atın anne terliği” dedi.

Akşener, Erdoğan’a yüklenerek, “İznik çinisi hakkettiği yerde mi. Hani dünya markası yapacaktın. Zeytini satabildiniz mi? 5 liraya mal ettiniz, 2 liraya satmıyorsunuz. Depolar da eliniz de kaldı. Zeytini nereden alıyor; Tunus’tan, Afrin’den ithal ediyor. Zeytin yağı keza öyle. İhanet ediyorsunuz ihanet. 3600 ne oldu. Yalandan kim ölmüş. Hani 24 Haziranda uçacaktınız. Ne oldu?  Sonuçta 500 milyonluk uçaklar, kapanan fabrikalar. Bugün bakıyorum da o kulak çekilecek artık. O kulağı çektiğiniz de önce damat gider. Bu iş kesinleşti. Beni mahkemeye verecekmiş. Hapse attıracakmış. Vız gelir tırıs gider. Bursa kararını vermiş, İznik kararını vermiş bu iş bitmiş. Martın sonu hem bahar hem bayram olacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here