YAKIŞMIYOR…


20 milyon lira harcanarak Karayolları şefliğinden Darka Tatil Köyüne kadar 3,5 kilometrelik sahil bandını yenileme çalışmaları bitti. Ayrıcalıklı bir sahile kavuşan İznik ilk sınavını verdiği yaz sezonunda ise sınıfta kaldı.

Göl sahil projesinin tamamlanmasının ardından ilk yaz sezonunu geçiren sahil bandındaki sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. Yakılan oturma bankları, kırılıp üzerinde mangal yapılan kaldırım bordürleri, hoyratça kullanılan çimler, piknik yapan vatandaşların uyarılara rağmen ısrarla tüm pisliklerini masalarda bırakmaları, oyun parklarından sökülen zemin döşemeleri, yürüyüş yoluna açılan seyyar satıcılar, cankurtaran kulübesinin yakılması ve daha nice olumsuzluklar ayrıcalıklı olması beklenen sahil şeridine tam anlamı ile gölge düşürüyor.

İznikli olarak maalesef yeni yapılan sahil projesini koruyup, kollamak adına hiçbir şey yapmıyoruz. Fotoğraflarda gördüklerinizin hepsini bizler yapıyoruz. Bu fotoğraflarda gördükleriniz inanın bizlere hiç yakışmıyor. Lütfen daha duyarlı olalım, spor, oyun ve dinlenme alanlarını gerektiği gibi kullanalım ve koruyalım. Tanık olduğumuz olumsuzlukları yetkililere bildirelim ve kısacası İnsan olalım!!!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here