KAPI KAPI GEZİP 60 BİN MASKE DAĞITACAKLAR


Türkiye genelinde hızla yayılan koronovirüse karşı ilk tedbirleri uygulayan belediyelerin başında gelen İznik Belediyesi şimdi de tüm vatandaşlarına maske dağıtmaya başladı.

 

Ülkemizde Koranavirüs vakasının görülmesinin ardından dezenfekte çalışmalarına başlayan ve ara vermeden devam eden İznik Belediyesi şimdi de tüm vatandaşlarına ücretsiz maske dağıtmaya başladı.

 

Kapı kapı gezip maske dağıtıyorlar

 

Koranavirüs tedbirlerini hızlı ve eksiksiz olarak uygulayan İznik Belediyesi ilçede ki tüm mekanların dezenfekte işlemlerini yapmasının yanı sıra cadde ve sokakları da dezenfekte malzemelerin bulunduğu araçlarla tazyikli sularla yıkıyor.  Geçtiğimiz gün vatandaşlara Çarşamba günü ücretsiz maske dağıtılacağı müjdesini de veren Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta içinde bulunduğumuz bu zor süreçte bir günün bile çok önemli olduğunu ifade ederek maske teminini ivedilikle sağladıklarını ve dağıtımına da bugün başladıklarını belirtti.

 

Başkan Usta “ Zabıta ekiplerimiz bugün ev ev gezip maske dağıtımına başladı. İlçeye bağlı mahallelerde ise maskeler muhtarlara teslim edilecek ve onların marifeti ile dağıtılacak. Hane başına 5 adet olmak üzere toplamda 60 bin adet maske dağıtacağız. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz devletimiz tarafından koyulan kurullara eksiksiz olarak riayet etmeleridir. Belediyemizin tüm birimleri sizler için hiç durmadan çalışıyor. Lütfen zorunlu haller dışında evden çıkmayalım ve sağlıklı kalalım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here