Sahil Projesi Başlıyor…

0

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın seçimlerde vaat ettiği sözleri tek tek hayata geçiriyor. 17 Milyon TL’ye ihale edilen sahil projesi için ilk kazma 1 Aralık’ta vuruluyor. Golf aile çay bahçesi ve Şehit Sedat Pelit Parkında bulunan bütün yapılaşmalar yok oluyor. Ayrıca sahil şeridinde bulunan tüm büfeler tahliye edilerek yeni düzenlemeye göre yapılacak.

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, “3 bin 800 metre olan sahil projemizi 15-20 gün içerinde başlatıyoruz. Daha sonra ise hummalı bir çalışma ile göl sahil düzenlemesini tamamlamak istiyoruz.

Yapılacak yeni sahil projesi ile birlikte İznik yeni bir görünüm kazanmış olacak. Bu sahil içerisinde aqua parklardan, plaj voleybol sahalarına, minyatür camilerden sosyal etkinlik alanlarına kadar birçok yeni düzenleme olacak. İznik 2017 yılında yeni bir cazibe merkezi olacak” dedi.

Karayolları ile Kıran Dere arasında bulunan bölgede uygulanacak olan sahil projesinin Bursa’nın değil Türkiye’nin bir cazibe merkezi olacağını ifade eden Sargın, “Bu sahil projesiyle beraber İznik yeniden bir değer kazanmış olacak. Şu anda mükemmel bir sahile sahibiz. Ama tasarım ve çevre düzenlemesi olmadığı için görsellik açısından bir güzellik ifade etmiyor. Bu proje bittikten sonra inanıyorum ki burası Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelecek. Bütün yerli ve yabancı turistler akın akın buraya gelecektir. Bu sahil projesinin ekonomik maliyeti 17 milyon liranın üzerinde olacak. Yatırımcılar da bu projenin dört gözle bitmesini bekliyor. Çok kısa süre içerisinde İzniklilere bu sahili kazandırmış olacağız. Projeye katkılararından dolayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.