Günübirlik Tesisleri Hayaldi Gerçek Oluyor…

0

Ak Parti İznik İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımız ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da dediği gibi; “Artık zaman, laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyma zamanıdır.” Düsturu ile hareket eden ve bu düşünceler ile halka hizmette yarışan bir misyonu üstleniyoruz. Bizler basınımızın ve hemşehrilerimizin önüne küçük hesaplar ile çıkma taraftarı olan insanlar değiliz. Bizler İznik’in geleceğini planlayan, ilçemiz için vizyon üreten ve icraatlarımızı hemşehrilerimize sunan bir anlayışı temsil ediyor ve hemşehrilerimize bunları anlatmak için huzurlarına gidiyoruz. Fakat gün geçmiyor ki; CHP ilçe örgütünün başkanı İznik Belediyesi’ni ve Ak Parti’yi suçlayan bir beyanatla sizlerin huzurlarına çıkmasın. Bizler için de artık bu iddia ve yalanlara cevap vermenin zamanı geldi.

CHP Örgütünün İlçe Başkanı olarak görev yapan arkadaşımız; yeni bir açıklama yaparak hatta buna Hukukçu olduğunu iddia eden bir milletvekilini de katarak İznik Belediyesini doğa katliamı yapmakla suçlamıştır. Bu ithamı ile açıkçası bizler kendisinin İznik’e hizmet etme isteğinden ve İznikli olduğundan şüphe eder hale geldik.

İznik Belediye Başkanımız Sayın Osman Sargın’ın müracatı ile Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden 134.600 m2’lik alana sahip olan Günü Birlik Alanı (Yeniköy Burun Mevkii) olarak bilinen alanın tahsisi Başbakanlık olurları ile sağlanmıştır. Alanın tahsisi için Bakanlığa projeler sunulmuş ve bu projelerin hayata geçirilmesi şartı ile alanın tahsisi sağlanmıştır. Bu alan Rahmetli Erdoğan Savaş’ın döneminden bu yana, İznik’in hizmetine sunulacak bir alan olarak projelendirilmiştir. Bu yerle alakalı defalarca girişimler yapılmış alan İznik’in hizmetine sunulmak istenmiştir. Sayın Belediye Başkanımızın dediği gibi; “Bu alana yapılacak hizmet geçmiş belediye başkanlarının da hayaliydi.” Hatta CHP’den İznik Belediye Başkanlığına seçilmiş ve İznik’e hizmeti dokunmuş bir belediye başkanı olan Erdoğan Savaş döneminde bu alana bir bina yapılmıştır. Bu alanda Çevre Bakanlığından 2004 yılında alınan olur ile kısmi olarak dolgu yapılmıştır. Geçmiş dönemlerde dökülen hafriyatlar ve molozlar ile görüntü kirliliği oluşturulmuş, bölgeden alınan kumlar ile de çukurlar ortaya çıkmıştır. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sonrasında bölgeye hiçbir şekilde çöp, moloz ve hafriyat dökülmemiştir. Günlerdir yapılan çalışma bölgedeki yığınları düzlemek için yapılmış ve gölde hiçbir dolgu işlemi yapılmamıştır. Çukur ve moloz yığınları düzlenmiş ve bölgede hem hayati tehlike hem de görüntü kirliliği ortadan kaldırılmıştır.

CHP Örgütünün Milletvekili Hanımefendi açıklamasında; “Hayaldi gerçek oldu gölün üzerinde yürüyoruz.” Demiştir. CHP Örgütünün Milletvekili öyle zannediyorum ki; o bölgeye ilk defa gelmiştir. Bu açıklama kendisinin eline tutuşturulmuş kendisi de okuma zahmetinde bulunmuştur. Ben iyi niyetle düşünerek bir milletvekilinin yanıltıldığını söylüyorum, eğer sayın vekil bu aranın doldurulmadığını bildiği halde böyle bir ithamda bulunuyorsa o zaman Yalancılık gibi vahim bir durumu ortaya çıkaracaktır.

CHP Örgütünün Milletvekili Hanımefendinin dediği gibi; Evet o bölgede İznik’e böyle bir tesis kazandırmak HAYALDİ! Ama Ak Partili Bir Belediye Başkanı olan Osman Sargın ve partimizin koordineli çalışmaları ile İnşallah Gerçek olacak ve bizler de İznikliler olarak bu tesisin açılışında “HAYALDİ GERÇEK OLDU” pankartlarımızla orada olacağımıza söz veriyoruz. Bu bölge ile alakalı ilk hayali Rahmetli Erdoğan Savaş kurmuştu; Gerçek hale dönüştürmek de inşallah Ak kadrolara nasip olacak.

Şimdi gelelim talihsiz açıklamaların asıl sahibi CHP Örgütünün ilçe başkanına;

Siyasi partiler olarak bizlerin hizmette yarış yapması gerekir. CHP Örgütünün İlçe Başkanının lakırtılar ile İznik gündemini meşgul etmesi hoş olmuyor. Geçtiğimiz günlerde İznik’in merkezinde inşa edilecek Turizm Danışma ve Lavaboları kapsayan yapının oluşturulmasına karşı çıkan CHP Zihniyeti, bugün kafayı Günü Birlik Alanına takmıştır. Yahu kardeşim sizin bu İznik ile derdiniz ne?

  1. Ayasofya Bahçesine yapılan Turizm Danışma ve Lavabolara karşı çıkmak İznik’e ne kazandırır?
  2. Biz Günü Birlik alanını bir proje çerçevesinde İznik’in hizmetine sunmak için uğraşırken siz bu istemezükçü zihniyetiniz ile ne yapmak istiyorsunuz?
  3. İznik Belediyesi’nin ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İznik ile ilgili projelerine alternatif bir proje oluşturamadığınız için mi karşı çıkıyorsunuz?
  4. CHP Örgütü olarak İznik’in geleceğine dair bir vizyonunuz ve projeniz var mı? Eğer bir vizyonunuz ve projeniz varsa getirin İznik için birlikte ne yapmamız gerekiyorsa yapalım.

Aslında sorduğum tüm bu soruların cevabı şurda gizli; Bizler Ak Parti olarak 2002 yılından bu yana yapılan projeler ve icraatlar ile ülkeye bir vizyon oluşturan ve Türkiye’yi farklı arenalarda üst sıralara çıkartan bir hareketiz; sizler tüm projelere karşı çıkan bir zihniyetsiniz. Bizler; “Yunus gibi yangın, Mevlâna gibi dertli, Hacı Bektaş gibi vakur olmadan bu millete hizmet edilemez.” Diyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve “Zaman taş üstüne taş koyma zamanıdır” diyen Binali Yıldırım’ın hizmet aşkını ilçemize yansıtmaya çalışırken, sizler; “Onlar başlattı biz durduralım” mantığı ile ülkemizin hizmetine sunulmak istenen her hizmetin karşısında olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun zihniyetini İznik’e tezahür ettirmek istiyorsunuz. Bizler Ak Parti kadroları olarak sizin tüm engellemelerinize ve tüm çığırtkanlıklarınıza rağmen İznik’imize hizmet etmenin gururunu yaşayacağız. İlk günkü aşk ile İznik’e hizmet etmeye devam edeceğiz.

İlçemiz kamuoyunun ve hemşehrilerimizin bilgilerine saygılarımla sunuyorum.

Tamer Mahmut HERSEK

Ak Parti İznik İlçe Başkanı

Leave A Reply

Your email address will not be published.