Başkomutan Erdoğan İznikli Vatandaşlara Seslendi

0

Başkomutan Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan İznik’te Demokrasi ve Milli İrade nöbeti tutan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ı sabah saat: 03.00 sıralarında cep telefonu ile aradı.

15 Temmuzda ki darbe girişimine karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi İznik’te de meydanlarda darbeye karşı direnen İznik halkı, darbe girişiminin 14. gününde sabah saatlerinde Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan cep telefonu ile arayarak İznik halkına seslendi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Tayyip Erdoğan ile görüşme esnasında cep telefonun sesini açarak Demokrasi meydanında nöbet tutan vatandaşlara dinletti.

Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında ” İznikli kardeşlerime gecenin bu saatinde Ankara’dan sesleniyorum. Geceniz mübarek olsun, Geleceğiniz aydınlık olsun. Sizler gecenin bu saatinde demokrasi nöbetini başarılı bir şekilde sürdürüyorsunuz. Bu nöbetleriniz hayırlara vesile olsun. Sizleri 79 milyon adına en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Gerçekten 15 Temmuz darbesi sizin bu duruşunuz ve milletin bu duruşu ile engellendi. Sizin bu duruşunuz yaptığımız davete sizlerin gerçekten milletçe icabet edişiniz meydanlara hücum edişiniz ve meydanları doldurmanız hiçbir şey ile izah edilemez. Dünya da eşi ve benzeri olmayan bir demokrasi mücadelesini siz verdiniz. Bir şey ispat ettiniz. Silahların gücü hiçbir halkın gücünü yenemeyecek ve aşamayacaktır. Bunu ispat ettiniz. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Ve sizler hep şahadete koştunuz. Şahadet gerçekten sizler ve bizler için çok önemli bir makamdır. Bunun bilinci ile yürüdünüz. Rabbim de Hamd olsun bizlere bugünleri gösterdi. Bizlere bu zaferi gösterdi. Bundan dolayı sizleri ayrıca kutluyorum ve tebrik ediyorum. Birliğiniz ve beraberliğimiz daim olsun. Hep birlikte Birliğimiz için tek Millet, tek Bayrak, tek Vatan ve tek Devlet diyeceğiz. Bizim Rabia’mız budur. Bu yolda yürüyecek ve yarınlarımız bugünlerimizden daha güzel olacak. Ve bütün bu çekilen çileler ve sıkıntılar İnşallah kutlu bir doğumun müjdecisidir. Bunları unutmayın. Sizleri En güzel kalbi duygularla selamlıyorum. Bu demokrasi nöbetinizi de tekrar kutluyor ve tebrik ediyorum “dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve demokrasi nöbetinde bulunanlar Recep Tayyip Erdoğan sloganları atarken, Başkan Sargın ise Allah razı olsun. Allah ömrünüzü uzun eylesin efendim. Sizlere çok teşekkür ediyorum” diyerek telefon konuşmasını sonlandırdı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.