Ak Parti Vefa Yemeğinde Buluştu


Ak Parti Belediye Başkan Adayı Kağan Mehmet Usta Kuruluştan bugüne emeği geçen teşkilat mensupları ile vefa yemeğinde buluştu. Yemeğe Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Zafer Işık, Büyükşehir Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ve Belediye başkanı Osman Sargın katıldı.

Toplantıda konuşan Ak Parti Belediye Başkan adayı Kağan Usta yemeğe katılan tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederek artık hep birlikte kenetleneceğiz ve güzel bir birliktelik örneği sergileyeceğiz dedi. Usta “ Ak Parti belediyeciliğin İznik’e kazandırdıkları ortadadır bu hizmetleri sürdürmek, ileriye götürmek ve yenilerini başlatmak için bütün gayretimizle çalışacağız. Bizler, çok şükür vatandaşlarımıza “yapacağız, edeceğiz” demiyoruz, yapılan hizmetleri anlatıyoruz. Bunlar AK Parti belediyeciliğinin eseri. Şeffaf ve diyalog içerisinde, herkesin fikrine değer verilerek yapılan çalışmalar. Böyle olunca iyi işler ortaya çıkıyor. Bize düşen görev, yorulmadan, hiç durmadan çalışmak. Seçim sürecinde bazı kırgınlıklar olabilir ama şunu unutmayın bizim için mevki ve makamlar hiç önemli değildir önemli olan hizmet etmektir. Bizler vatandaşlarımıza, İzniğimize hizmetkar olmak için bu yola çıktık. Şimdi birlik, beraberlik zamanıdır, hep birlikte kenetlenelim ve İznik’i yeniden Ak Parti belediyeciliği ile buluşturalım” dedi.

Birol turan iznik’te hakkını verdi
İznik’te yapacak daha çok işimiz var inanın o kadar güzel işlerimiz var ki bunlar bittiğinde İznik’i hiç biriniz tanıyamayacaksınız diyen Bursa Büyükşehir Başkanı Alinur Aktaş “şu beş yıllık sürece bir bakın İznik’e neler yapıldı Allah Osman Başkanımızdan razı olsun belediye binasından sahil çalışmasına altyapıdan üst yapı çalışmalarına kadar onlarca güzel işe imza atıldı pırıl pırıl caddeler sokaklar ortaya çıktı. Surlar restore ediliyor bazilika ortaya çıkarılıyor İznik gölü bizim için büyük avantaj merkezde yapılacak yeni döneme dair önemli projeler var bunlar ilçemizin standartlarını arttıracak. Bu çalışmaları kim yapacak Allah şahidimdir bunları biz yapacağız hep birlikte yapacağız. Siz HDP destekli CHP’li Büyükşehir adayının bu işi yapacaklarını mı zannediyorsunuz. Adamın 20 yıllık belediye başkanlığı sürecinde anlatabileceği bir tek hikayesi yok gittiğim her yerde anlatıyorum belediye başkanının bir hikayesi olmalı, varmı hikayesi tamamen algı operasyonu kültür ve sosyal faaliyetler, şimdi bizi stadyumdan bizi kentsel dönüşümden vurmaya çalışıyor.  Evet iş yapan hata yapar stadyumu yanlış yere yaptık düzeltmek bizim elimizde bakın nasıl düzelteceğim Acemler köprüsü ile göreceksiniz kimse Mihraplı parkını konuşuyor mu, kimse İznik’in köylerini yapılan alt yapıları ve asfalt yolları eleştiriyor mu? 20 yıldır algı ile yönettikleri yeni kurulmuş bir ilçeyi sanki bütün ilçelere örnek olacakmış gibi anlatmaya çalışıyorlar lütfen bunun böyle olmadığını olmayacağını asla yapamayacaklarını dostlarımıza anlatalım. Kardeşlerim bunların hesabını vereceğiz değimli 31 Martta, çevremizdekiler, dostlarımıza akrabalarına lütfen söyleyin bunları anlatın. 41 tane dolu dolu gün var, kırgınlılar olabilir hakkınızı helal edin, fakat biz özümüzde Recep Tayyip Erdoğan etrafında kenetlenmiş bu davca ya inanmış ülke sevdası olan bayrak millet aşkı olan insanlarız dolayısıyla bizim birbirimizi affetmememiz için bizim bir araya gelmememiz için hiçbir gerekçe yok, değerli kardeşlerim Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin. Bugüne kadar İznik’te çok önemnli başarılar elde ettik çok önemli oranlar elde ettik inanıyorum ve ümit ediyorum inşallah çok dahaiyisini bu seçimde yerine getireceğiz hep birlikte 31 Mart akşamı hem iznik’ten hem Bursa dan zaferle çıkacağız” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “ yıl 2014 Cumhurbaşkanımız bize görev verdi o gün hepberaber el ele gönül gönüle çalıştık ve dedik ki üçlü olalım güçlü olalım dedik ve siz değerli İznikliler omuz verdiniz birlikte ev ev kapı kapı dolaşarak İznik’i Ak belediyecilik ile buluşturduk. Büyükşehir’i devam ettirdik ve Allah şükür merkez yönetimde zaten Ak Parti vardı İznikte tarihinde görülmemiş yatırımlar yaptık, doğalgaz, kanalizasyon yağmur suyu içme suyu belediye hizmet binası kültür merkezi huzur evi, balık pazarı köy konakları düğün salonları yaş sebze meyve alım merkezleri 28 adet büyük bina yaptık. Ama nasıl tyaptık üçlü yaptık güçlü yaptık. İnşallah 31 mart akşamı yine aynı şekilde devam ettirebilirsek İznik’te Kağan Usta’yı, Bursa’da Alinur Aktaş’a belediye başkanlıklarını kazandırabilirsek yarım kalan birkaç yatırımımız var onları Kağan kardeşimize vereceğiz inşallah İznik yine görülmemiş yatırımlar alacak bunun için bir olacağız beraber olacağız dedikodular afitneye fesata papuç bırakmayacaksınız arkadaşlar. Son günlerde dedikodu başını almış gidiyor, Osman Sargın bu yola 1976 yılında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile girdi bu can bu tende durduğu müddetçe Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yerde dik durur yolumuza devam ederiz. Burada bir oyun var bizi Ak belediyeciliği buradan yok etmek istiyorlar buna fırsat vermeyin arkadaşlar” dedi.

Toplantının sonunda hep birlikte sahneye çıkılarak birliktelik pozu verildi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here