Marmarabirlik’ten İznik’e Dev Yatırım Hamlesi

Marmarabirlik, İznik’e Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi kazandırıyor.

Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü; “Yetiştirilen ürünlere katma değer kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Marmarabirlik’e bağlı İznik Kooperatifi bünyesinde yaptırılan Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi inşaatının temeli atıldı. İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 5.430 metrekare kapalı alan üzerine yapılan Soğuk Hava Deposunun ilçe ekonomisine önemli katkı sağlayacağını söyledi. Sürücü, ayrıca yapılan depoyla beraber elde edilecek karlılığın İznik Kooperatifi  ortaklarına dağıtılacağını da bildirdi.

İznik’te Soğuk Hava Deposunun önemli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, projenin ihale aşamasının tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına başlandığını ve hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Başkan Sürücü, İznik Zeytin Kooperatifi ve İznik Zeykop A.Ş. olarak amaçlarının üreticiye destek vermek olduğunu belirterek, “soğuk hava deposuna ürün konulması sağlanarak hizmet verilmesinin yanı sıra ileriki yıllarda üreticiden ürün alınarak pazarlanması hedeflenmektedir. Kooperatif markasıyla üreticiden tüketiciye ulaşmayı planlıyoruz. İlçemizde zeytinin dışında yetişen her türlü meyve ve sebzenin İznik Zeykop A.Ş. aracılığı ile üreticimizden alınıp, tüketicimize ulaştırılması planlanmaktadır. Yerel ve ulusal piyasada oluşturulacak yeni pazarla sebze ve meyve üreticimiz İznik Zeykop A.Ş. ‘nin güvencesi altında olacaktır. İznik Zeykop A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürbay ile Yönetim Kurulu Üyeleri Ferhun Dalgıç ve Seyfettin Adalı ile birlikte konuyla ilgili çalışmaları titizlikle yürütüyoruz.”dedi.

Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin üreticiye önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade eden Marmarabirlik İznik Kooperatif Başkanı Ergün Sürücü, “İlçemizde üzüm, şeftali, elma, nektarin, kiraz, erik ve armut olmak üzere toplam 10.60 hektar alan üzerinde 171 bin ton üretim yapılmaktadır. Böyle önemli bir potansiyelimiz varken ürünümüze katma değer kazandırabilmek adına yapılan yeni depomuz ilçemiz tarımına yön vereceği gibi  üreticimize de kazanç sağlayacaktır. Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin ayrıca İznik ve Elbeyli hallerine yakın olması da tercih sebebini artıracaktır.”

Marmarabirlik İznik Kooperatifi Başkanı Ergün Sürücü, Soğuk Hava Deposu Sebze ve Meyve Paketleme Tesisi’nin bu yıl içinde tamamlanmasını planladıklarını ifade ederek, “Tesisimizin ilçemize ve ülke ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum” diyerek, sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.