MARMARABİRLİK’TEN TSK’YA İLK ZEYTİN SEVKİYATI GÖNDERİLDİ


Milli Savunma Bakanlığı’nca Marmarabirlik’ten alınacak olan sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının ilk sevkiyatı yola çıktı.

Başkan Asa; “GURURLUYUZ, ONURLUYUZ”

Savunma Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile geçtiğimiz ay imzalanan gıda maddeleri tedariki protokolü kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerine(TSK) Marmarabirlik’ten alınacak olan sofralık siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin ezmesi ve zeytinyağının ilk sevkiyatı yola çıktı. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Savunma Bakanlığı’nın kalite standartlarını göz önüne alarak üretici kuruluşu olan Marmarabirlik’in tercih edilmesinin diğer resmi kurumlara yapılacak olan satışlar için önemli bir referans olacağını söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerine(TSK) ürün vermenin Marmarabirlik’in uzun yıllardır özlemle beklediği hedefler arasında olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, imzalanan protokolden dolayı da büyük bir onur duyduklarına dikkat çekti. Asa, dünyanın en büyük sofralık siyah zeytin üreticisi olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sofralık zeytin ve zeytinyağı temin edecek olmanın Marmarabirlik üreticisinin de emeğinin karşılığını alabilme adına önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. 8 kooperatif ve 32 bin ortağı ile Marmarabirlik’in büyük bir aile olduğunu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa;

“Marmarabirlik’de ilkler yaşanmaktadır. Üreticimizin alın terinin emeğe dönüştüğü, 64 yıllık geçmişi ile dünyanın en büyük sofralık siyah zeytin üreticisi olan Marmarabirlik, yakalamış olduğu başarı ivmesiyle her geçen yıl daha da büyüyen bir kurum haline gelmiştir. Yapılan her hizmet daha güçlü ortak, daha güçlü kooperatif ve daha güçlü bir Marmarabirlik ilkesiyle gerçekleştirilmektedir. Bu vesile ile 32 bin ortağımız adına başta Hükümetimiz olmak üzere Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye tekrar şükranlarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here