Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 17:11
 
Telefonla 2 Yaşlı Kadını 60 Binlira Dolandırdılar…
Son bir haftadır İznik’e dadanan telefon dolandırıcıları iki yaşlı kadını ev telefonundan arayarak biz polisiz diyerek 60 binlira dolandırdılar.
Asayiş Haberi
Telefonla 2 Yaşlı Kadını 60 Binlira Dolandırdılar…

Telefonda ki ses ben polisim diyerek, yaşları 70 ila 75 olan iki yaşlı kadını toplam 60 bin TL dolandırıp kayıplara karıştı. Şüpheliler güvenlik kamerasına yakalandı. Telefonda kendilerine polis ve savcı süsü vererek sabit ev telefonlarını arayan dolandırıcılar, İznik’te 4 gün arayla iki vatandaşı, altın ve nakit toplam 60 bin TL dolandırdılar.


İlçede yaşanan dolandırıcılık olayının ilki 5 Ocak tarihinde Selçuk Mahallesinde meydana geldi. Şüpheli iki kişi telefonla aradıkları H.R’ye (70), terör örgütünün banka hesaplarını ele geçirdiği bilgisini verdi. Dolandırıcılar aynı günün akşamı Selçuk mahallesinde ki adrese gitti. H.R, poşet içinde ki parayı balkondan aşağı attı. İçi para dolu poşeti alan iki kişi olay yerinden hızla uzaklaştı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın polise müracaat etti. Polis, dolandırıcıların peşine düşerken, 9 Ocak günü de bir başka yaşlı kadın aynı yöntemle dolandırıldı. Yeşil Cami Mahallesinde oturan G.E (75), yine poşet içerisine koyduğu nakit ve altını balkondan aşağı attı. Poşeti alan iki şüpheli kayıplara karıştı. İznik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri tespit edebilmek için toplam 40 güvenlik kamerasını inceledi. Polis, Kılıçaslan Caddesinde yürüyen iki şüphelinin eşgalini kamera kayıtlardan tespit etti. Kamerada şüphelilerin daha sonra beyaz Mercedes marka otomobil ile ilçeden ayrıldıkları görülüyor. Emniyet, şüphelileri ve kullandıkları aracın izini yine güvenlik kameralarından Bilecik tünellerine kadar sürdü. Ancak aracın plaka kaydı alınamadı. Polis, iki yaşlı kadını dolandıran şüphelileri her yerde arıyor. Telefonla arayarak, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp para isteyen kişilere itimat edilmemesi gerektiğini söyleyen emniyet yetkilileri, vatandaşların bu konuda çok dikkatli olmasını ve böyle bir durumu hemen polise bildirmesini istedi.

Kaynak: Editör: Uğur Demirtaş
Yorumlar
Haber Yazılımı