Haber Detayı
12 Aralık 2015 - Cumartesi 11:53
 
İznik'i Keşfet Sloganı İle “Travel Turkey İzmir Fuarı“nda Tanıtıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Birçok ülke ve yüzlerce kentin buluştuğu fuarda İznik Belediyesi de kentin tanıtımı için İznik'i Keşfet stantı açtı.
Turizm Haberi
İznik'i Keşfet Sloganı İle  “Travel Turkey İzmir Fuarı“nda Tanıtıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 10 - 13 Aralık tarihlerinde bu yıl 9’ncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı birçok ülke ve yüzlerce kentin katılımı ile kapılarını ziyaretçilere açtı. İzmir’de düzenlenen fuara katılan ve İznik'in tarihi ve kültürel tanıtımı için stant açan İznik Belediyesi, El Emeği Göz Nuru İznik Çinileri ile en gözde stantlarından birisi oldu. İznik standına İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve aralarında çok sayıda Vali, Büyükşehir Belediye Başkanları, bürokrat ve kent dinamiklerinin yanı sıra yüzlerce kişi tarafından ziyaret edildi.

İznik standına gelen ziyaretçilere kentin tarihi ve turistik değerlerini anlatan Kitap, tanıtım broşürleri, CD’ler dağıtılırken, Görselliği ile "El Emeği Göz Nuru" İznik Çini stantta yoğunluğu artırdı. İznik Gölü, İznik Zeytini, İznik Çinisi ve İznik Yaş Sebze ve Meyveleri, Tarihi Görselleri ve Doğal Güzelliklerin ön planda tutulduğu görsellik ziyaretçileri adeta büyüledi. 4 gün boyunca açık kalan fuar kapsamında İznik, gelen ziyaretçilere tanıtılacak.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Dünya'da ve Türkiye’de İznik'in Tarihi, Sosyal, Kültürel açıdan çok önemli bir kimliğe sahip olduğunu ve bu kimliğin görünür bir şekilde ortaya çıkartılması, tanıtılması için İznik Belediyesi olarak İzmir fuarına katıldıklarını söyledi. Sargın bu Fuarda bizlere destek olan TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve ekibine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca İznik'in uluslar arası arenada daha iyi bir şekilde tanıtılması için bundan sonrada böylesi önemli çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 

Kaynak: Editör: Uğur Demirtaş
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İznik'i Keşfet Sloganı İle  “Travel Turkey İzmir Fuarı“nda Tanıtıldı
İznik'i Keşfet Sloganı İle  “Travel Turkey İzmir Fuarı“nda Tanıtıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı